• 12 Nisan 2022 Salı 09:29
  • |
  • Son Güncelleme:

Younes Belhanda'yı mumla aratıyor! Alexandru Cicaldau saç baş yoldurdu

Galatasaray'ın 6.5 milyon euro bonservis ödeyerek aldığı Rumen orta saha Alexandru Cicaldau, Fenerbahçe derbisindeki performansıyla saç baş yoldurdu. Alexandru Cicaldau, Fenerbahçe maçında yalnızca 8 isabetli pas verebildi. Taraftarlar Younes Belhanda'yı arar oldu.

Younes+Belhanda%E2%80%99y%C4%B1+mumla+arat%C4%B1yor%21;+Alexandru+Cicaldau+sa%C3%A7+ba%C5%9F+yoldurdu

Galatasaray'ın Kadıköy deplasmanında 2-0 kaybettiği derbiye kötü performansıyla damga vuran isimlerden biri de Alexandru Cicaldau oldu.

ALEXANDRU CİCALDAU İSYANI

Eleştirilerin odağında da 10.6 milyon euro bonservis bedeli ödenen iki Rumen oyuncu vardı. Sezon başında 6.5 milyon euro'ya satın alınan Alex Cicaldau orta sahada tam anlamıyla kayıptı. Torrent'in 74 dakika sahada oyun kurucu "beyin" olarak tuttuğu Rumen oyuncu 33 kez topla buluştu. 18 pas denemesi yaptı. 10'unu rakibe kaptırdı. Yüzde 44.4 gibi inanılmaz düşük bir ortalama yakaladı.

ORTALARI TUTMADI

Skor üretemediler Taylan Antalyalı'nın düşüşü derbide de sürdü. İlk golde Zajc'ı takip etmeyen tecrübeli futbolcu, ikinci gol öncesi de müdahale edemeyince faul bekledi. Öte yandan Galatasaray'ın iki orta sahası Taylan ve Berkan bu sezon skora da herhangi bir katkı sunamadı. Taylan bu sezon 38 maçta, Berkan 42 maçta hiç gol üretemedi. Taylan asist yapamazken, Berkan'ın ise sadece 2 asisti var.