• 3 Mayıs 2021 Pazartesi 20:05
  • |
  • Son Güncelleme:

Yalçın Koşukavak: Yeni Malatyaspor; iç güdüsel, duygusal, kontrolsüz ve kalabalık hücum etti

Hes Kablo Kayserispor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, 1-1 sona eren Helenex Yeni Malatyaspor maçını değerlendirdi.

Yal%C3%A7%C4%B1n+Ko%C5%9Fukavak:+Yeni+Malatyaspor;+i%C3%A7+g%C3%BCd%C3%BCsel,+duygusal,+kontrols%C3%BCz+ve+kalabal%C4%B1k+h%C3%BCcum+etti

Hes Kablo Kayserispor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, oyunu ilk ve ikinci yarı olarak iki şekilde yorumlamak gerektiğini ifade ederek, "İlk yarı itibariyle tamamen oyunun hakimi Kayserispor ve çok alan bulduk, çok rakip kaleye gittik. Deplasmanda ilk 45 dakika bu kadar rakibi etkisiz hale getirip kaleye yaklaşıyorsanız skoru çoğaltmamız lazımdı. 1-0 ile içeriye girdik ama ikinci yarı başka bir oyun vardı. Tamamen iç güdüsel, duygusal hücum etti Malatyaspor, kontrolsüz, kalabalık. Biz oyunu kontrol edemedik. İlk yarıdaki gibi topu kontrol etseydik, ikinci yarı bu kadar öne gelen bir takım, arkada çok alam bırakmıştı ama topu kontrol etmek, bunlar kolay olmuyor." dedi.

"ARTIK İÇ SAHADAKİ MAÇA BAKACAĞIZ"

Koşukavak, takımla 7. günü olduğuna ve bir oyun planlamak ve inşa etmenin zaman istediğine değinerek, "Tabii skora baktığımız zaman burası bir deplasman ama ligin boyu kısalıyor. İkinci yarıda Malatyaspor bize fırsat verdi, bu kadar kontrolsüz öne geldiği zaman arkada çok alan bıraktı, sadece topu kontrol edemedik ve alanı kullanamadık ve bunlar zaman ile düzelecek şeyler. 1 puan aldık, artık iç sahadaki maça bakacağız. İç sahadaki maçı kazanıp ligde rahatlamak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

İrfan Buz: Kolay değil her hafta baskı altındasınız