• 28 Kasım 2021 Pazar 12:01
  • |
  • Son Güncelleme:

Volkan Demirel'den Beşiktaş'a eleştiri

Yayıncı kuruluş yorumcusu Volkan Demirel, Beşiktaş'ın Giresunspor'a 4-0 yenildiği maç sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Volkan+Demirel%E2%80%99den+Be%C5%9Fikta%C5%9F%E2%80%99a+ele%C5%9Ftiri

Volkan Demirel'in beIN SPORTS'taki açıklamaları şu şekilde:

"Bu takımı geçen sene şampiyon yapan, bu kadroyu yaratan Sergen Hoca. İnşallah devam eder. Hiç birimiz bırakmasını istemeyiz."

AYAĞA KALDIRACAK KİŞİ SERGEN HOCA

"Bıraktıktan sonra gelen Sergen Hoca'dan daha iyi mi yapar veya ne yapabilir bu noktadayken? Bu takımı ayağa kaldıracak kişi Sergen Hoca'dır. Başkası değil."

BEŞİKTAŞ KÖTÜ TAKIM DEĞİL

"Hakikaten çok olumsuz durumda görmüyorum şahsen. 3 puanlı sistemde 13 puan gerideler. Ben eminim ki Beşiktaş hocasıyla, oyuncularıyla kötü takım değil. Karamsarlığa gerek yok."

"Beşiktaş'ta işler kötü giderken biri elini kaldıracak. Kim yapabilir bunu bana söyleyin. Souza yapar, Necip yapar, Vida yapar. Bunları kafa kafaya verip, beraber sinemaya mı gidiyorsunuz, golfe mi gidiyorsunuz, evde yemek mi yiyorsunuz, bir sürü yolu var. Oturacaksınız. Hocanın dediği gibi, hoca oynamıyor sonuçta. Hoca sizi sahaya sürüyor performans odaklı. Sahaya çıkıp o karakteri gösterecek olan oyunculardır."

BU KADAR BİREBİR KALINMAZ

"Gol yemeyecek. Ben futbolcu olsam, 'Defansı fazla çıkarmayalım, kontrollü oynayalım, nasıl olsa 1 tane atarız' derim. Beşiktaş defansı çok önde oynuyor. Defans arkasına her atılan topta bu kadar birebir kalınmaz. 2'inci, 3'üncü gol. İçeride oynuyorsun, böyle bir alışkanlığın var ama bu kadar birebir kalınmaz."

"Emniyetli oynamaları lazım. Souza'nın 'Defans dörtlüsü ve ben kalalım. Bir şekilde atarız. İleride yetenekli oyuncular var zaten." demesi lazım. Biz her maç o dönemde 1-0'ı oynamaya çalışıyorduk. 1'i bulunca oyun seni 2-3'e götürür."