• 1 Aralık 2021 Çarşamba 15:32
  • |
  • Son Güncelleme:

Ve Fatih Terim son kararını verdi! Forvette o oynayacak

Galatasaray'da yaklaşan Ocak transfer dönemi öncesinde hareketli saatler yaşanıyor. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, forvet hattına yapılması planlanan yatırım transferi için son kararını verdi.

Ve+Fatih+Terim+son+karar%C4%B1n%C4%B1+verdi%21;+Forvette+o+oynayacak

Milliyet'in haberine göre; Galatasaray hücum hattında Mostafa Mohamed'e değil, Halil Dervişoğlu'na yatırım yapacak. Sarı-kırmızılı takımda her iki futbolcunun geleceğiyle ilgili nasıl bir karar alınacağı merak ediliyordu. Cimbom'un golcü oyunculara yönelik planı belli oldu.

Bir tarafta opsiyonu Galatasaray'da olan ve 31 Aralık'a kadar 4 milyon dolar yatırılması durumunda bonservisi Mısır kulübü Zamalek'ten alınacak Mostafa Mohamed bulunuyor. Diğer tarafta ise sözleşmesinde opsiyon yerine satın alma önceliği bulunan milli oyuncu Halil Dervişoğlu yer alıyor.

Bu oyuncularla ilgili kafasındaki planları netleştiren Teknik Direktör Fatih Terim, yönetimden Mostafa Mohamed yerine Halil Dervişoğlu'na yatırım yapılmasını istedi. 1.5 sene için 2 milyon dolara kiralanan ve satın alma opsiyonu 4 milyon dolar olan Mostafa Mohamed'in performansının düşmesinde İstanbul'daki düzensiz hayatının etkili olduğu düşünülüyor.

Geçen sezon devre arasında geldiği sarı-kırmızılılarda sürekli olarak geriye giden 24 yaşındaki forvet için 4 milyon dolarlık yatırımın riskli olduğu hesaplanıyor.

Buna karşın Fatih Terim, 21 yaşındaki Halil Dervişoğlu'nun bonservisinin alınması için şartların zorlanmasını istiyor. A Milli Takım forması da giyen Halil'in Mostafa Mohamed'e göre 3 yaş genç olup gelişime açık bulunması nedeniyle teknik patron Fatih Terim'in tercihini Mısırlı forvet yerine Türk oyuncudan yana kullanmak istediği öğrenildi.

Mostafa Mohamed'in 4 milyon dolarlık satın alma opsiyonunu kullanmak yerine Halil'e odaklanan sarı-kırmızılı yönetim, İngiliz ekibi Brentford'la pazarlıklara en kısa süre içinde başlayacak.