• 17 Ekim 2021 Pazar 23:12
  • |
  • Son Güncelleme:

Uğurcan Çakır'dan Altay Bayındır sözleri

Trabzonspor kalecisi Uğurcan Çakır, 3-1 kazandıkları Fenerbahçe maçının ardından "Galip gelip lider olduğumuz için çok mutluyuz. Altay benim arkadaşım o oynarsa ben onu desteklerim." dedi.

AA
U%C4%9Furcan+%C3%87ak%C4%B1r%E2%80%99dan+Altay+Bay%C4%B1nd%C4%B1r+s%C3%B6zleri

Süper Lig'in 9. haftasında konuk ettiği Fenerbahçe'yi 3-1 yenen Trabzonspor'un takım kaptanı Uğurcan Çakır, lider olmanın çok güzel, çok özel bir duygu olduğunu söyledi.

Uğurcan Çakır, maçın ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, karşılaşma öncesi Fenerbahçe'yi yenmek ve lider olmak istediklerini belirterek, "Bizim için önemli bir fırsattı, erken bir gol yedik. Ondan sonra oyunu dengeledik. Kırmızı karttan sonra da oyunun tamamen hakimi bizdik. Çok mutluyuz, taraftarlarımıza armağan olsun." diye konuştu.

Taraftarların kendilerine çok iyi destek verdiğini ifade eden bordo-mavili kaleci, "Takım halinde lider olduğumuz, galip geldiğimiz için çok mutluyuz. Lider olmak çok güzel, çok özel bir duygu. Taraftarlarımız bugün çok iyiydi. Onlara kolbastı oynayarak küçük bir hediye vermek istedik. Onlara armağan olsun." ifadelerini kullandı.

Fırtına zirvede esti! Maç sonucu: Trabzonspor-Fenerbahçe: 3-1

Uğurcan, yaşanan sakatlıklarla ilgili ise şunları kaydetti:

İyi bir kadromuz var. Oynayanlar kadar oynamayanlar da değerli. Herkese şans geliyor. Sakatlıklar oluyor. Olmasın isteriz ama oluyor. Onların yerine oynayan arkadaşlar ellerinden geleni yapacaktır. İyi bir kadromuz var. Bu galibiyet bizi takım olma yolunda hızlandırdı.

Ahmet Ağaoğlu: İlk defa soyunma odasına girdim

"ALTAY BENİM ARKADAŞIM"

Fenerbahçe kalecisi Altay Bayındır'la arkadaşlığıyla ilgili olarak ise Uğurcan Çakır, şu ifadeleri kullandı:

Altay benim arkadaşım. Milli takımda rekabet halindeyiz ama o benim arkadaşım. O oynadığı zaman ben onu desteklerim, ben oynadığım zaman o beni destekler. Medyada çıkanları pek okumuyorum. Bugün rakiptik, mücadele ettik ama milli takımda arkadaşız. Milli takım çok özel bir yer. Kim oynarsa oynasın orada bulunmak bile çok özel. Ülkemizin formasını giymekten çok gururluyum. Altay da bence böyle düşünüyordur.

Abdullah Avcı'dan Fenerbahçe maçı sonrası şampiyonluk açıklaması

"DAHA ÇOK ERKEN"

Her maçtan galip ayrılmak istediklerini söyleyen Uğurcan, "Büyük maçta galip gelmek takım olmamızı biraz daha hızlandırıyor. Namağlup şekilde ilerliyoruz. Bu maçın anlam kazanması için Göztepe maçını kazanmamız gerekiyor. Bir şeyler söylemek için daha çok erken ama her maçtan galip ayrılmak istiyoruz." diye konuştu.

Vitor Pereira, Ali Şansalan'a "beyinsiz" mi dedi? Maçın ardından açıklama geldi

Uğurcan Çakır, penaltı noktasında hakem Ali Şansalan ile yaşadığı diyaloğu da anlatarak, "Bence çok iyi bir maç yönetiyordu. Ben de 'Etkilenecek bir şey yok' dedim. İzle, eğer hakkımızsa biz hakkımız olanı istiyoruz. Hakkımız değilse zaten bize çalmasın. Benim derdim düşüncem o. Hakeme de öyle söyledim. Sonra baktı, kararını verdi." ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen'den Trabzonspor-Fenerbahçe maçının hakemi Ali Şansalan'a tepki: Kural tanımaz, verdiği kararla maçı bitirdi!