• 29 Ekim 2020 Perşembe 00:28
  • |
  • Son Güncelleme:

Thomas Tuchel'den Başakşehir'in performansına övgü

Thomas Tuchel'den Başakşehir'in performansına övgü

PSG Teknik Direktörü Thomas Tuchel, Başakşehir'i mağlup ettikleri maçın ardından konuştu.

PSG Teknik Direktörü Thomas Tuchel, Başakşehir'i Şampiyonlar Ligi'nde 2-0 mağlup ettikleri maçın ardından konuştu.

Oyunu değerlendiren Tuchel, "Sonuç iyiydi ama nasıl kazandığımıza gelirsek; şöyle, böyle... Daha iyisini yapabilirdik. Maça zor girdik, ritim eksikliği vardı. Çok agresif olmalıydık, oyunu açmalarına izin verdik. Basit, rahat top yapabildiler. İlk yarıya göre yine 2. yarıda fena değildik. En iyi maçlarımızdan biri değil. Her gün kolay geçiyor diyemeyeceğim bir dönemdeyiz. Mental olarak pozitif kalmayı başarmalıyız. Sakatlıkların da çok olduğunu göz önünde bulundurursak, bizden beklentilerin şu anda yüksek olmaması gerekir" dedi.

Fazla dinlenemediklerini söyleyen Tuchel, "Bu sene, geçen sene değil tabi, çok fark var. Tatil yapamadık, dinlenemedik, çalışma dönemlerimiz çok verimli olamadı. Bir sezon biter bitmez diğerine başladık. Oyuncularımız için dinlenme süreci çok iyi geçmedi. Çok daha dikkatli olmamız gerekiyor bundan sonraki maçlarda. Her zaman 60-65 maç yapan bu oyunculardan her maçta performans bekleyemezsiniz. Seneler sonra bu sene, hazırlık sürecimiz gerçekten yetersiz kaldı. Milli maçların da olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. 2 ay oldu ve tekrar başlamak soluklanamadan, kolay olmadı bu grup için. Oyuncuları sürekli motive etmeye çalışıyorum, onlar için de kolay olmadığını biliyorum ama ellerinden geleni yapıyorlar." ifadelerini kullandı.

Grubun zorlu olduğunu söyleyen Alman hoca, "Olağanüstü zor bir gruptayız. Kendi ligimizdeki maçlar da var. Manchester maçımız yine mutlaka zor geçecek. Her maça iyi odaklanıp, maç maç devam etmek hedefimiz ama gruptan çıkmak bizim için zor olacak. Odaklanıp, böyle devam etmemiz, performansımızı arttırmamız gerekiyor" diye konuştu.

Neymar'ın sakatlığıyla ilgili de bilgi veren Tuchel, "Evet kaslarından biraz rahatsız hisseti, kenara almayı tercih ettik. Doktorla konuşmadım ama umarım ciddi bir sorunu yoktur." dedi.

Tuchel, Fransız gazetecilerin Marquinhos'un orta sahada Danilo'nun da savunmada oynamasını eleştirmesi üzerine ise şöyle konuştu:

"Neden olmasın, bununla ilgili açıklamayı daha önce yaptım. Savunmanın ortasında Danilo ve Kimpembe olağanüstü savunma yaptılar. Tabii ki bir stoper alırsak bu durum değişebilir. Ayrıca bu tartışmaya neden devam edildiğini anlamıyorum. Marquinhos'u zaman zaman da orta sahada kullandık ve kulüp tarihindeki en iyi sezonu geçirdik. Eğer Lizbon'daki finali izlediyseniz, ben bu soruyu anlamıyorum, orada olağanüstü performans sergiledi. Bizim için anahtar bir oyuncu. Herkesin mevkisi değişebilir. Danilo'yu savunmaya da çekebiliriz, Rafinha ile tandem olarak da çekebiliriz. Benim için Danilo bir orta saha oyuncusundan ziyade savunma oyuncusu."

Kaleci Navas'ın çok iyi bir oyun ortaya koyduğunun altını çizen Tuchel, "Navas her zaman sakin kalabilen bir oyuncu. Hep en iyi performansını gösteriyor. Navas'ın bizim için hediye olduğunu söyleyebilirim." ifadelerini kullandı.