• 13 Mart 2022 Pazar 14:20
  • |
  • Son Güncelleme:

Tayfun Korkut Berlin'den ayrıldı! Yeni adresi Fenerbahçe mi olacak?

Hertha Berlin, teknik direktör Tayfun Korkut ile yollarını ayırdığını açıkladı. Tayfun Korkut'un adı sık sık Fenerbahçe ile de anılıyordu.

Tayfun+Korkut+Berlin%E2%80%99den+ayr%C4%B1ld%C4%B1%21;+Yeni+adresi+Fenerbah%C3%A7e+mi+olacak?

Hertha Berlin'de Türk teknik adam Tayfun Korkut'la yollar ayrıldı. Bu ayrılığın üzerine Tayfun Korkut'un Fenerbahçe'ye katılacağı iddiaları da yeniden alevlendi. Yeni sezonda Joachim Löw ile anlaşması beklenen Fenerbahçe'nin Korkut'u Löw'ün yardımcısı olarak getirebileceği iddia edildi.

TAYFUN KORKUT FENERBAHÇE'YE Mİ?

Bundesliga ekiplerinden Hertha Berlin, kısa süre önce göreve getirdiği teknik adam Tayfun Korkut ve yardımcısı Ilija Aračić'in görevlerine son verildiğini duyurdu.

Tayfun Korkut'un Ali Koç tarafından Joachim Löw'ün gelmesi halinde teknik ekibe dahil edilip, uzun vadede Fenerbahçe'nin yeni hocası yapılması planlanıyor.

KULÜPTEN VE KORKUT'TAN AÇIKLAMA

Kulüpten yapılan açıklamada; "Kulübün içinde bulunduğu durumun umut göstermemesi sebebiyle, yapılan derin analizler sonucu teknik direktör Tayfun Korkut ve yardımcısı Ilija Aračić ile yolların ayrılmasına karar verilmiştir. Yeni teknik direktör kısa sürede açıklanacaktır." ifadeleri kullanıldı.

Görevine son verilen Tayfun Korkut ise: "Ne yazık ki başlangıçtaki yüksek ivmemizi koruyamadık ve başarısız bir tablo ortaya koyduk. Bana güvendikleri için Hertha Berlin ailesine teşekkür ediyor, gelecekte başarılar diliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Hertha Berlin, Tayfun Korkut yönetiminde çıktığı 14 resmi maçta 2 galibiyet, 3 beraberlik, 9 mağlubiyet aldı.