• 10 Mayıs 2021 Pazartesi 09:09
  • |
  • Son Güncelleme:

Süleyman Hurma: 'Fenerbahçe'den teşvik aldılar' diyecekler

Süleyman Hurma: 'Fenerbahçe'den teşvik aldılar' diyecekler

Fatih Karagümrük Kulübü Başkanı Süleyman Hurma, Süper Lig'in 41.hafta mücadelesinde yarın Beşiktaş'la deplasmanda karşılaşacakları maç öncesi çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

Şampiyonluk yarışında Beşiktaş ile Fenerbahçe arasındaki puan farkı 2'ye inince kalan maçlar bir kat daha önem kazandı. 41. haftanın en kritik karşılaşmalarından biri Beşiktaş ile Fatih Karagümrük arasında oynanacak. Mücadele öncesi Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma'dan açıklamalar geldi.

'BEŞİKTAŞ PUAN KAYBEDİNCE GÖZLER BİZE DÖNDÜ'

Beyaz Tv'de yayınlanan Beyaz Futbol'a bağlanan Hurma, "Beşiktaş, Galatasaray'a puan kaybettikten sonra ülkenin gözü bize döndü. Karagümrük Başkanı olarak, bizim bu lige katılma sebebimiz Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor değil, Karagümrük kendisi için çıkıp oynayacaktır" dedi.

'İPE SAPA GELMEZ İNSANLARA GÖRE Mİ DAVRANACAĞIZ'

Başkan Hurma sözlerine şöyle devam etti: "Kötü niyetli insanlar 'Fenerbahçe'den teşvik aldı' diyecek ama önemli olan kim nasıl oynuyor, nasıl kazanıyor. Kulüplerimizi mi güzelleştireceğiz, yoksa yüreğinde insan sevgisi taşımayan, ipe sapa gelmez insanlara göre mi davranacağız?"

'KALECİMİZ OYUNU GECİKTİRMEYECEK'

Ülkemizde işini namusu ile yapan insanlar olduğunu vurgulayan Süleyman Hurma, "Meydan okumuyorum, Beşiktaş da iyi takım. Ama Karagümrük'ün 3 puan alması için elimizden geleni yapacağız. Beşiktaş maçında tam kadro sahada olacağız. Bunu yaparken de başkası için yapmayacağız. Oyunu pisleştirmeyeceğiz, yavaşlatmayacağız, kalecimiz 15 dakikada aut atışı kullanmayacak" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş ile Fatih Karagümrük, 11 Mayıs Salı günü saat 20.30'da Vodafone Park'ta karşı karşıya gelecek.