• 11 Mayıs 2021 Salı 09:55
  • |
  • Son Güncelleme:

Son dakika transfer haberi: Lille'e gidecek 5. Türk Uğurcan Çakır

Milli futbolcularımız Burak Yılmaz, Zeki Çelik ve Yusuf Yazıcı ile Mustafa Kapı'yı da kadrosunda bulunduran Lille, sezon sonunda satmayı düşündüğü kalecisi Mike Maignan'ın yerine Trabzonspor'dan Uğurcan Çakır'ı transfer etmek istiyor. Ligue 1'de şampiyonluğa koşan Fransız ekibi, Bordo-Mavililere resmi teklifini iletmeye hazırlanıyor.

Son+dakika+transfer+haberi:+Lille%E2%80%99e+gidecek+5.+T%C3%BCrk+U%C4%9Furcan+%C3%87ak%C4%B1r

Trabzonspor'un yıldız file bekçisi Uğurcan Çakır için Lille devrede. Yusuf Yazıcı'yı daha önce 17.5 milyon euro bonservis bedeliyle kadrosuna katan Fransız ekibi, sezon sonunda bu kez Uğurcan konusunda Bordo-Mavililerin kapısını çalmaya hazırlanıyor.

MAIGNAN'IN YERİNE UĞURCAN

Milli oyuncularımız Burak Yılmaz ve Zeki Çelik'i de kadrosunda bulunduran ve Ligue 1'de adım adım şampiyonluğa yürüyen Lille, yaz döneminde kalecisi Mike Maignan'ı Milan'a satmayı planlıyor. Maignan'ın yerine gündemdeki isimlerden biri ise Uğurcan.

TRABZONSPOR EN AZ 20 MİLYON EURO BEKLİYOR

Fransız basını, Türk oyunculardan müthiş katkı alan Lille'in, Uğurcan Çakır'ın transferini ciddi şekilde değerlendirmeye aldığını yazdı. Bordo-Mavililer, Liverpool, İnter, Roma, Rennes gibi kulüplerin gündeminde bulunan Uğurcan Çakır'ın transferinden en az 20 milyon euro gelir bekliyor.

BURAK YILMAZ, ABDÜLKADİR ÖMÜR'Ü İŞARET ETMİŞTİ

Lille'in Trabzonspor'da takip ettiği bir diğer oyuncu ise Abdülkadir Ömür. Daha önce Fransa'da verdiği bir röportajda, "Türkiye'den Abdülkadir Ömür'ü takımımda isterim" diyen Burak Yılmaz, bir anlamda transferin fitilini ateşlemişti. Dolayısıyla yaz döneminde sadece Uğurcan Çakır için değil, Abdülkadir'e de Lille'den resmi teklif gelebilir.

(Fanatik)