• 29 Temmuz 2021 Perşembe 14:35
  • |
  • Son Güncelleme:

Son dakika transfer haberi: Galatasaray'dan Chancel Mbemba yoklaması

Son dakika transfer haberi: Galatasaray'dan Chancel Mbemba yoklaması

Son dakika Galatasaray haberleri: Christian Luyindama'yı gözden çıkaran ve stoper arayışlarını sürdüren Galatasaray, Demokratik Kongolu savunmacının milli takımdan arkadaşı Chancel Mbemba'yı gündemine aldı. Porto ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan oyuncunun şartları soruşturuluyor. Mbemba, Anderlecht forması giydiği dönemde Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray'a karşı bir maçta 2 gol birden atmıştı. İşte detaylar…

PSV'ye elenerek Şampiyonlar Ligi'ne erken havlu atan Galatasaray'da transfer çalışmaları hız kazandı.

Porto'nun 26 yaşındaki Demokratik Kongo'lu stoperi Chancel Mbemba Galatasaray'ın gündeminde. Kulübüyle 1 yıl sözleşmesi olan Mbemba takımdan gönderilmek istenen Luyindama'nın milli takımdan arkadaşı.

LUYINDAMA VE OZORNWAFOR'A GÜLE GÜLE

Stoper arayışlarını sürdüren Galatasaray Luyindama ve Ozornwafor ile yola devam etmeyecek. Yerli ve yabancı stoper arayışlarını sürdüren Sarı-Kırmızılı takım Porto ile dikkat çeken Chancel Mbemba'nın şartlarını soruşturuyor.

GALATASARAY'A BİR MAÇTA 2 GOL BİRDEN ATMIŞTI

Anderlecht forması giydiği dönemde Galatasaray'a Şampiyonlar Ligi gruplarında bir maçta iki gol birden atan Mbemba 2015 yılında Newcastle'a 12 milyon euroya transfer olmuştu. Premier Lig'de çok fazla forma şansı bulamayan Kongo'lu stoper 2918 yılında ise 4.6 milyon euroya Porto'nun yolunu tuttu. İlk sezon çok forma şansı bulamasa da ikinci sezondan sonra performansıyla dikkat çekti. Mbemba, Portekiz ekibiyle son 2 sezonda 84 maça çıktı.

(Fanatik)