• 19 Ağustos 2021 Perşembe 14:08
  • |
  • Son Güncelleme:

Son dakika haberi: Fenerbahçe Ozan Tufan'ı Watford'a kiraladığını duyurdu

Son dakika haberi: Fenerbahçe Ozan Tufan'ı Watford'a kiraladığını duyurdu

Fenerbahçe, Ozan Tufan'ı satın alma opsiyonuyla Watford'a kiraladığını resmen duyurdu. Kiralama bedeli ve satın alma opsiyonu konusunda herhangi bir rakam paylaşılmaması ise dikkat çekti. Öte yandan İngiltere Premier Lig ekibi de transferi resmi sitesinden açıkladı. Ozan Tufan'ın kiralama bedelinin 1, satın alma opsiyonunun ise 7,5 milyon euro olduğu iddia ediliyor.

Konuyla ilgili Sarı-Lacivertlilerden yapılana açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Fenerbahçemizin formasını 2015 yılından itibaren başarıyla taşıyan futbolcumuz Ozan Tufan, İngiltere Premier Lig Takımlarından Watford'a satın alma opsiyonlu olarak kiralanmıştır.

Çok genç yaşta formamızı giyen ve çubuklunun başarısı için ter döken oyuncumuza bugüne kadar verdiği emekleri için teşekkür ediyor ve ülkemizi başarıyla temsil edeceğine yürekten inanıyoruz."

WATFORD DA RESMEN AÇIKLADI

Öte yandan Watford da Ozan Tufan'ı satın alma opsiyonuyla 1 yıllığına kiraladığını resmen açıladı. İngiliz ekibinin de kiralama ve satın alma opsiyonu bedeli hakkında bir duyuru yapmaması dikkat çekti.

OZAN TUFAN'DAN VEDA MESAJI

"Hani şarkıda söylüyor ya "Nasıl anlatsam, nereden başlasam" diye, işte öyle bir andayım. Bu satırlanı yazmayı sürekli erteledim. Ne söylesem yetmeyecek ne anlatsam eksik kalacak. Hissettiklerini kelimelere dökmenin ne kadar zor olduğunu şimdi anlıyorum.

Bu armanın ağırlığını, çubukluyu 2015'te sırtıma geçirdiğimde anladım.

Cihatlar, Lefterler, Canlar, Fikretler... Kolay mıydı onların girdiği kalplerde bir yer bulmak? Belki de bu yüzden ne olursa olsun bu arma için mücadele etmekten hiç vazgeçmedim. 19 yaşında bir genç olarak geldiğim, Kadıköy'e ayak bastığım ilk andan bugüne kadar hep en iyisini vermek için çalıştım. Bazen hep birlikte üzüldük, bazen milyonlarca taraftar yan yana Fenerbahçe'nin adını haykırdık.

Ancak artık veda etme zamanı geldi. Elimde şampiyonluk kupasıyla tribünlere koşamamış olmanın getirdiği hüzünle ayrılıyorum bugün evimden.

Fenerbahçe armasının gölgesinde geçirdiğim 6 sene boyunca yaşattığınız tarifi mümkün olmayan hatıralar için hepinize kalbimin en derin yerinden teşekkür etmek istiyorum. Umarım kalplerinizde benim için açtığınız yere, ülkemden binlerce kilometre uzaktayken bile layık olabilirim. Hepiniz hakkınızı helal edin.

Her gün olduğu gibi, bugün de en yüksek sesle!

Sonsuza kadar Fenerbahçel

Evladınız, Ozan."

FENERBAHÇE'DEN VEDA MESAJI

Transfer duyurusunun ardından bir açıklama daha yapan Fenerbahçe, "Her şey için teşekkürler, yolun açık olsun Ozan Tufan" ifadelerini kullandı.

174 MAÇTA 45 GOLE DİREKT KATKI

6 yıl önce 7 milyon euro karşılığında Bursaspor'dan transfer edilen Ozan Tufan, Fenerbahçe formasıyla çıktığı toplam 174 maçta 21 gol, 24 asistlik performans sergiledi.