• 10 Ocak 2022 Pazartesi 15:52
  • |
  • Son Güncelleme:

Galatasaray'da Fatih Terim'le yollar ayrıldı! 15 dakikada toplantıyı terk etti

Galatasaray'da 4. Fatih Terim dönemi sona erdi. Başkan Burak Elmas ve Teknik Direktör Fatih Terim, NEF Stadı'nda durum değerlendirmesi yapmak amacıyla görüşme gerçekleştirdi. Sadece 15 dakika süren görüşme sonrası Fatih Terim stattan ayrılırken Burak Elmas ve yönetim toplantıya devam etti. Ardından Fatih Terim ile yollar ayrıldı. Galatasaray, Fatih Terim ile yolların ayrıldığını resmen açıkladı.

Galatasaray%E2%80%99da+Fatih+Terim%E2%80%99le+yollar+ayr%C4%B1ld%C4%B1%21;+15+dakikada+toplant%C4%B1y%C4%B1+terk+etti

Galatasaray, Fatih Terim ile yolların ayrıldığını resmen açıkladı. Başkan Burak Elmas ve Teknik Direktör Fatih Terim, durum değerlendirmesi yapmak üzere NEF Stadı'nda bir araya geldi. Sadece 15 dakika süren görüşmenin ardından Fatih Terim stattan ayrılırken Burak Elmas ve yönetimin toplantısı bir süre daha devam etti. Ardından Fatih Terim ile yollar ayrıldı.

Gedson Fernandes sonrası 2. transfer de tamam! Galatasaray'a hayırlı olsun

FATİH TERİM'İN 4. DÖNEMİ 'NEREDE KALMIŞTIK' TWEETİYLE BAŞLAMIŞTI

Fatih Terim'in Galatasaray'daki 4. dönemi 21 Aralık 2017 tarihinde attığı 'Nerede kalmıştık' tweetiyle başlamıştı. Galatasaray o sezon sonunda şampiyonluğu kazanırken, tecrübeli teknik adam bir sonraki sezon da aynı başarıyı tekrarlamış ve üst üste 2 kez zafere ulaşmıştı. Sarı-Kırmızılılar geçen sezon ise averajla şampiyonluğu ezeli rakibine kaptırmıştı.

'GENÇLİK PROJESİ' YARIM KALDI

Sezon başında başkan Burak Elmas ile teknik direktör Fatih Terim takımda gençlik operasyonuna giderken tecrübeli teknik adamın planı istediği gibi yürümedi. Galatasaray UEFA Avrupa Ligi'nde müthiş bir başarıya imza atsa da Süper Lig'de tam tersi bir görüntü sergiledi. Sarı-Kırmızılılar ligde 20 maç sonunda topladığı 27 puanla 12. sırada yer aldı.

GALATASARAY'DAN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Galatasaray teknik direktör Fatih Terim ile yollarını ayırdıklarını duyurdu. Burak Elmas imzalı yapılan açıklamada "Galatasaraylı Fatih Terim'in fikir ve tecrübelerinden her zaman faydalanmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili Sarı-Kırmızılılardan yapılan açıklama şöyle:

"Seçim döneminin hemen ardından, henüz mazbatamızı almadan yaptığım çağrıyla, sözleşmesinin içeriğini dahi sorgulamadan Galatasaraylılık duruşuyla göreve koşan; kulübümüzün geleceği için yönetim olarak inandığımız futbol stratejisinin başarısı adına taşın altına bizimle birlikte elini koyan 7446 sicil numaralı Divan Kurulu üyemiz Sevgili Fatih Terim Hocamızla karşılıklı olarak kararlaştırdığımız üzere, kendisi hali hazırda yürütmekte olduğu Teknik Direktörlük görevine bugün itibarıyla devam etmeyecektir.

Galatasaray için birlikte yürüdüğümüz bu yolda, ülkemize ve kulübümüze sayısız büyük başarılar yaşatan; bu sezon da Avrupa'da hepimizi gururlandıran bir başarıya imza atan Galatasaraylı Fatih Terim'in fikir ve tecrübelerinden her zaman faydalanmaya devam edeceğiz.

Fatih Hocamıza geçmişten bugüne yapmış olduğu büyük hizmetleri için başta yönetimimiz olmak üzere temsil etmekte olduğumuz Galatasaray Spor Kulübü ve camiamız adına teşekkür ederiz.

Burak Elmas"