• 1 Aralık 2021 Çarşamba 14:32
  • |
  • Son Güncelleme:

Sergen Yalçın'ın yerine gelecek isim belli oldu! Ahmet Nur Çebi 'itiraf ediyorum' demişti

Beşiktaş'ta gerçekleşen dev zirve sonrası Sergen Yalçın'la devam kararı çıkarken başkan Ahmet Nur Çebi'nin de katıldığı dev zirvede yaşananlar ortaya çıktı.

Sergen+Yal%C3%A7%C4%B1n%E2%80%99%C4%B1n+yerine+gelecek+isim+belli+oldu%21;+Ahmet+Nur+%C3%87ebi+%E2%80%99itiraf+ediyorum%E2%80%99+demi%C5%9Fti
Beşiktaş'ta yaşanan kötü gidiş sonrası Başkan Ahmet Nur Çebi, Asbaşkan Emre Kocadağ ve teknik direktör Sergen Yalçın arasında dev bir zirve gerçekleşmişti. Bu toplantı sonrası Beşiktaş'ın hocasıyla devam edeceği açıklanırken, dev zirvede nelerin konuşulduğu ise merak uyandırmıştı. Öte yandan Ahmet Nur Çebi'nin 1 yıl önce Şenol Güneş ile ilgili söylediği sözler tekrar gündeme geldi. İşte Beşiktaş'ta yaşanan son gelişmeler...

Toplantı sonrası Asbaşkan Emre Kocadağ yaptığı açıklamada, "Sergen Hoca hem takımına hem de kendisine güvendiğini bize iletti. Bizim de zaten inancımız sürüyor" ifadelerini kullanarak herhangi bir ayrılığın gerçekleşmeyeceğini belirtmişti. Ancak yönetim kurulunun ve hatta Başkan Çebi'nin bu gidişten memnun olmadığı, kötü gidişin önüne geçmek için harekete geçilmesi gerektiği fikri öne çıktı. Öyle ki Beşiktaş, son 12 maçta 10 mağlubiyet alırken, Avrupa'da havlu atıp, ligde ise son 8 maçta 6 yenilgi yaşayarak lider Trabzonspor'un 16 puan gerisine düştü.

Yönetimiyle fikir alışverişinde bulunan Başkan Ahmet Nur Çebi'nin, yaşanan bu kötü gidiş sonrası Sergen Yalçın ile yolları ayırmanın şu an için doğru olmadığına karar verdiği öğrenildi. Çebi'nin, geçtiğimiz sezonu 2 kupayla kapatmasının yanı sıra kulübün efsaneleri arasında yer alan Sergen Yalçın'ı henüz 14. hafta göndermenin iki tarafa da yakışmayacağını yönetim kuruluna aktardığı gelen bilgiler arasında.

DEVRE ARASINA KADAR SABREDİLECEK

Zirvenin 16 puan gerisine düşülmesi konusunda eleştirilere hak veren Başkan Çebi, 2. sıradan sadece 6 puan uzakta olduklarını ve ligin çok uzun bir maraton olduğunu aktardığı yönetiminden süre istedi. Sergen Yalçın'a destek mesajı iletilen toplantıda, genç çalıştırıcıya Ocak ayına kadar süre verildiği öğrenildi. Ancak bu süre, 17. haftada oynanacak Fenerbahçe maçıyla daha öne de çekilebilir. Yaşanan kötü gidişatın devam etmesi halinde Sergen Yalçın ile en geç devre arasında yolların ayrılacağı ve yeni teknik direktörün ara kampta takımın başına geçeceği iddia edildi.

TEK ADAY ŞENOL GÜNEŞ

Beşiktaş'ta Sergen Yalçın ile yolların ayrılması durumunda ise Başkan Ahmet Nur Çebi'nin sadece tek bir seçeneği var: Şenol Güneş. 2015-2019 yılları arasında Beşiktaş'ı çalıştıran ve 2 şampiyonluk yaşayan Şenol Güneş ile yönetici olarak çalışan Çebi, başarılı çalıştırıcıya olan sevgisini sık sık dile getiriyor. Ahmet Nur Çebi, 16 Ekim 2020 tarihinde yaptığı açıklamada Şenol Güneş ile ilgili, "Şenol Güneş keşke Beşiktaş'tan gitmeseydi. Açık açık itiraf ediyorum burada. Şenol hocamızın Beşiktaş'tan gitmesi için çok uğraştılar" ifadelerini kullanmıştı.

A Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevinden 10 Eylül'de ayrılan Şenol Güneş henüz hiçbir takımla anlaşmadı.

aksam.com.tr