• 17 Eylül 2021 Cuma 09:22
  • |
  • Son Güncelleme:

Sergen Yalçın: 'Hepinizle gurur duyuyorum'

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Dortmund mağlubiyetine rağmen oyuncularının performansına tam not verdi. Tecrübeli çalıştırıcının öğrencilerine, “Biz oyun karakteri olarak testi geçtik. Hepinizle gurur duyuyorum” dediği öğrenildi.

Milliyet
Sergen+Yal%C3%A7%C4%B1n:+%E2%80%99Hepinizle+gurur+duyuyorum%E2%80%99

Teknik adamlık kariyerinde ilk kez futbolun kulüpler düzeyindeki bir numaralı organizasyonu olan Şampiyonlar Ligi'nde maça çıkan Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, hem devre arasında hem de maç sonunda yaptığı konuşmalarda, futbolcularını övdü.

İlk yarının ardından kaçan pozisyonlardaki şanssızlıklarına vurgu yapan tecrübeli teknik adamın, "İlk yarıda, maçın ilk golünü atmamız için elinizden geleni yaptınız. Pozisyonlar da bulduk. Fakat şanssız bir şekilde iki gol yedik. Bu maçı çevirebilme gücümüz var. Bunu ilk yarıda oynadığınız oyunla gösterdiniz. Eğer ikinci yarının ilk bölümlerinde bir gol atabilirsek maçın kaderini değiştirebiliriz" dediği öğrenildi.

Maç sonunda da 2-1'lik mağlubiyete rağmen duygusal bir konuşma yapan Yalçın, oyuncularının gösterdiği mücadele ve futbola da tam not verdi.

"BU OYUN UMUT VERDİ"

Borussia Dortmund karşılaşmasına aynı zamanda bir test maçı gözüyle bakan başarılı teknik adamın "Biz oyun karakteri olarak testi geçtik. Eksikliklere rağmen hepiniz tüm gücünüzü ortaya koydunuz. Hepinizle gurur duyuyorum. Tüm taktik planlara uymaya çalıştınız. Şanssızlıklar yaşadık. Futbolumuzla Şampiyonlar Ligi'ne uygun bir takım olduğumuzu gösterdik. Bu oyun umut verdi. Sizler de bundan sonraki maçlar için umudunuzu kaybetmeyin" ifadelerini kullandığı vurgulandı.

"ÇOK ÖNEMLİ BİR DURUŞ"

Siyah-beyazlı yöneticiler de Borussia Dortmund mağlubiyetine rağmen sahada ortaya konan mücadeleci futbola tam not verdi. Her oyuncunun verilen görevi fazlasıyla yaptığını düşünen Beşiktaşlı idareciler, Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk maçı olmasına rağmen Teknik Direktör Sergen Yalçın'ın da çok önemli bir duruş ortaya koyduğu görüşünde birleştiler.

"AVRUPA'DA DEVAM EDERİZ"

Bu oyunla Devler Ligi'nde yollarına devam edeceklerine kesin gözüyle bakan yönetimin, "Hocamıza çok güveniyoruz. Takımı çok iyi yönetiyor ve motive ediyor. Oyuncuların arzusu ve hırsı tribünden hissediliyordu. Dortmund tabii ki güçlü bir rakip. Ancak bizim de kazanmak için elimize fırsatlar geçti. Sadece şanssızdık. Kalan maçlarımızda şanssızlığımızı da yeneriz" dedikleri ortaya çıktı.

(Milliyet)