• 8 Eylül 2021 Çarşamba 00:35
  • |
  • Son Güncelleme:

Şenol Güneş'ten istifa sorusuna yanıt: Değerlendirme yapıyorum sorumluluktan kaçmam

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Hollanda karşısındaki 6-1'lik hezimetin ardından konuştu.

%C5%9Eenol+G%C3%BCne%C5%9F%E2%80%99ten+istifa+sorusuna+yan%C4%B1t:+De%C4%9Ferlendirme+yap%C4%B1yorum+sorumluluktan+ka%C3%A7mam

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, 6-1'lik tarihi Hollanda hezimetinin sonrasında konuştu.

Hatalar yapıldığını kabul eden Güneş, "Kötü bir gece, kötü bir maç oldu. Daha iyi oynayabilirdik başaramadık. Farklı bir skordan sonra 'Şöyle yapsaydık, böyle yapsaydık' olmaz. Seçimlerimiz yanlıştı. Oyuncularımız yetenekli ve karakterli. Oyun olarak geriye gitmemiz olmadı. 15-16 puan yapmamız gerekirken 11 puandayız, üzgünüz. EURO2020 ve Dünya Kupası'na gitme hayalimiz vardı. Ancak hala şansımız var. Çok üzgünüm, büyük bir mutluluk verdik." dedi.

Türk duvarı paramparça oldu... Maç sonucu: Hollanda 5-1 Türkiye

İstifa çağrılarına yanıt veren deneyimli hoca, "Bir senedir hakkımda yapılmak istenen şeyleri saygıyla karşılıyorum. Sorumlusu benim. Yönetim gereken desteği verdi. Herkes üzülüyor. Beni seven de sevmeyen de üzülüyor. Türk olan üzülür ama oyunculara dokunurlarsa yanlış yaparlar. Yönetim de sahaya çıkıp oynamadı. Sorumlu benim, konuşulur. Var olanı yok etmek istiyorsanız, yerine bir şey koymalısınız. Benim için demiyorum, kültürle ilgili diyorum." ifadelerini kullandı.

Burak Yılmaz'dan sert sözler

Kendisine gösterilen bazı tepkilere imalı bir yanıt veren tecrübeli teknik adam, "Düzen ve şeytanlık karışmış. Düzen artık şeytanlık olmuş. İyi sonuçlar alarak şeytani düzeni bozabilirdim." diye konuştu.

Şenol Güneş'e istifa çağrısı

İstifa edip etmeyeceği yönünde de açıklama yapan Şenol Güneş, "Durum değerlendirmesi her zaman yapıyorum. Sorumluluktan kaçmam. Doğru olan şeyler bozulmamalı, şahsımla alakalı değil. Oyunculara da 'İşlerine sahip çıkın' dedim. Benim, onları korumaya ihtiyacım var, onların beni değil. Ben, ülkem ve takım için en doğru olanı yapabileceğimi biliyorum." mesajını verdi.

Louis van Gaal: Daha fazla atabilirdik