• 1 Mayıs 2022 Pazar 14:28
  • |
  • Son Güncelleme:

Samsun'da dehşet! Trabzonspor'un şampiyonluk kutlamasında akılalmaz olay

Samsun'da Trabzonspor'un şampiyonluk kutlamalarında iki takım taraftarları karşılaşınca gerginlik çıktı. Polis biber gazı müdahalesinde bulundu. Yaşanan olaylarda Trabzonspor taraftarının kullandığı bir arabanın Samsunspor taraftarına arabayla çarpıp kaçması ise dehşet saçtı. Olaydan sonra kaçan araç sürücüsü H.B.T. polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

IHA
Samsun%E2%80%99da+deh%C5%9Fet%21;+Trabzonspor%E2%80%99un+%C5%9Fampiyonluk+kutlamas%C4%B1nda+ak%C4%B1lalmaz+olay

Süper Lig'de kendi sahasında Antalyaspor ile karşılaşan Trabzonspor, 2-2'lik beraberliğin ardından 7. şampiyonluğunu ilan etti. Bordo-mavili taraftarlar maçın bitmesinin ardından Samsun'da konvoy yapmak istediler. Samsunspor taraftarlarının olduğu bölgeye gelen Trabzonspor taraftarları ile Samsunspor taraftarları arasında gerginlik yaşandı. Polis olayların büyümemesi için biber gazı ile müdahale etti.

Sabri Sarıoğlu sürprizi! Teknik direktör olarak geri dönüyor: İşte yeni adresi...

Biber gazı ile müdahale sırasında birçok taraftar biber gazından etkilendi. Polislerin güvenlik önlemlerini arttırmasıyla birlikte Trabzonspor konvoyunda bulunan taraftarlar sevinç gösterilerine devam etti. Yaşanan olaylarda Trabzonspor taraftarının kullandığı bir arabanın Samsunspor taraftarına arabayla çarpıp kaçtığı da gözlemlendi. Arabanın çarpması sonucu havada takla atan Samsunspor taraftarının yanına Samsunspor taraftarları koşarak ayağa kalmasına yardımcı oldu. Olayı gören insanlar, "adam öldü" diye bağırdılar.

Beşiktaş'ta Trabzonsporlu taraftarlara taşlı saldırı

Güvenlik güçlerinin taraftarı dağıtmasının ardından ara sokaklara dağılan bazı taraftarlar yoldan geçen araçlara taş attılar. Çıkan olaylarda Eski Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık'ta biber gazından etkilendi.

İŞTE O OLAY

İstanbul ve Ankara'da Trabzonspor'un şampiyonluk coşkusu

GÖZALTINA ALINDI

Yaşanan olaylar sırasında Trabzonsporlu taraftar olduğu ileri sürülen H.B.T.'nin (35) aracıyla Samsunspor taraftarlarından 17 yaşındaki F.P.'ye kasıtlı çapıp kaçtığı görülmüştü. Olaydan sonra kaçan araç sürücüsü H.B.T. polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. "Kasten yaralama" suçundan Recep Tokur Polis Merkezi'nde ifadesi alınan H.B.T. bugün Samsun Adliyesine sevk edildi.

Tüm Türkiye bordo-mavi: Trabzonspor'un şampiyonluğu coşkuyla kutlandı