• 2 Mart 2022 Çarşamba 21:57
  • |
  • Son Güncelleme:

Roman Abramovich, Chelsea'yi satacağını ve elde edilecek geliri de Ukrayna'ya bağışlayacağını açıkladı

Roman Abramovich Chelsea'yi satacağını duyurdu... Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesi sonrası İngiltere devleti yaptırım kararları almış ve Rusya Devlet Başkanı Vlademir Putin'e yakın iş insanlarının ülkeye girişini yasaklamıştı. Chelsea'nin sahibi ve Putin'e yakınlığı ile bilinen Rus milyarder Roman Abramovich'de bu yasaklılar arasına girmişti. İngiltere'ye girişinin yasaklanması sonrası Chelsea'nin akıbeti merak konusu olan ve daha sonra Chelsea başkanlığını bıraktığını açıklayan Abramovich, şimdi de Maviler'i satacağını açıkladı. Abramovich, Chelsea'nin satışından elde edilecek geliri de Ukrayna'daki savaş mağdurlarına bağışlayacağını belirtti.

aksam.com.tr
Roman+Abramovich,+Chelsea%E2%80%99yi+sataca%C4%9F%C4%B1n%C4%B1+ve+elde+edilecek+geliri+de+Ukrayna%E2%80%99ya+ba%C4%9F%C4%B1%C5%9Flayaca%C4%9F%C4%B1n%C4%B1+a%C3%A7%C4%B1klad%C4%B1

İngiltere futbolunda bir devir resmen sona eriyor. Premier Lig devi Chelsea'nin Rus milyarder sahibi Roman Abramovich kulübü satmaya karar verdiğini açıkladı.

Chelsea'den yapılan açıklamada satıştan elde edilecek tüm net gelirin bağışlanacağı bir hayır vakfının kurulacağı ve vakfın Ukrayna'daki savaştan etkilenenler için hizmet sağlayacağı belirtildi.

ABRAMOVICH, CHELSEA'DEN GELECEK PARAYI UKRAYNA'YA BAĞIŞLAYACAK

Chelsea'den yapılan açıklamada Roman Abramovich, yaşananlar nedeniyle kulübün çıkarlarını düşünerek bu kararı aldığını dile getirdi. Rus milyarder ayrıca kulübün satışından elde edilecek tüm net gelirin bağışlanacağı bir hayır vakfının kurulacağı ve vakfın Ukrayna'daki savaştan etkilenenler için hizmet sağlayacağı belirtildi.

Kulüpten bu şekilde ayrılmanın kendisini üzdüğünü belirten Abramovich, kulübün menfaatine olduğuna inandığı için bu kararı verdiğini sözlerine ekledi.

Roman Abramovich'ten yapılan açıklama şu şekilde:

Chelsea FC'nin sahibi olmamla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde medyada çıkan spekülasyonlara değinmek istiyorum. Daha önce de belirttiğim gibi, her zaman kulübün çıkarlarını en iyi şekilde düşünerek kararlar aldım. Mevcut durumda, bu nedenle Kulübün, taraftarların, çalışanların, kulübün sponsorlarının ve ortaklarının çıkarına olduğuna inandığım için kulübü satma kararı aldım. Kulübün satışı hızlı bir geri ödeme talep etmeyeceğim.
Bu benim için hiçbir zaman iş ya da parayla ilgili olmadı, futbol ve kulüp için saf tutkuyla ilgiliydi. Ayrıca, ekibime satıştan elde edilecek tüm net gelirin bağışlanacağı bir hayır vakfı kurma talimatı verdim. Vakıf, Ukrayna'daki savaşın tüm kurbanlarının yararına olacak. Bu, mağdurların acil ihtiyaçlarına yönelik kritik fonların sağlanmasının yanı sıra uzun vadeli iyileşme çalışmalarının desteklenmesini de içeriyor.
Lütfen bunun inanılmaz derecede zor bir karar olduğunu bilin ve kulüpten bu şekilde ayrılmak beni üzüyor. Ancak bunun kulübün menfaatine olduğuna inanıyorum. Umarım hepinize şahsen veda etmek için Stamford Bridge'i son bir kez ziyaret edebilirim. Chelsea'nin bir parçası olmak hayatımın bir ayrıcalığıydı ve tüm ortak başarılarımızdan gurur duyuyorum. Chelsea Futbol Kulübü ve taraftarları her zaman kalbimde olacak.


  • abramovich
  • chelsea
  • satış
  • ukrayna bağışı