• 30 Nisan 2021 Cuma 19:55
  • |
  • Son Güncelleme:

Rıza Çalımbay: Fenerbahçe'nin kadrosu fazla geniş

Süper Lig'de son haftaların formda takımı Demir Grup Sivasspor'un teknik direktörü Rıza Çalımbay, Sivasspor'daki geleceği ve şampiyonluk konularında açıklamalarda bulundu.

R%C4%B1za+%C3%87al%C4%B1mbay:+Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99nin+kadrosu+fazla+geni%C5%9F

Süper Lig'de 15 maçtır yenilmeyen Demir Grup Sivasspor'da teknik direktör Rıza Çalımbay, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

TRT Spor'a konuşan Çalımbay, 3-4 takviyeyle şampiyonluğa oynayabileceklerini söyleyerek, "Ben Sivas'a giderken, 'İlk 5'e oynayacaksak geleyim, düşmemeye oynamam.' dedim ve öyle anlaştık. Geçen sene 3-4 iyi oyuncu alabilseydik, şampiyon da olabilirdik. Pandemi de bize etki etti. Anadolu kulüplerinde paranızın yettiği oyuncuyu alabilirsiniz, biz çok araştırıyoruz. Max Gradel'i kimse bilmezdi, geldi şimdi en çok skor katkısı yapan oyunculardan biri." şeklinde konuştu.

Son dakika Beşiktaş haberleri... Siyah-beyazlılar, Salih Uçan'a teklif yaptı

"SİVAS DA MI ÖYLE OLACAK' DEDİLER"

Kötü gittikleri dönemde eleştirilerin olduğuna dikkat çeken deneyimli hoca, "İnsan kendi memleketinde çatlak sesler çıkınca üzülüyor ama herkes bir şey bitmeden konuşuyor. Avrupa kupalarına katılan takımlar küme düşebiliyor, Akhisar'ı örnek veriyorlar. 'Sivas da mı öyle olacak.' dediler, biz çok büyük çıkışla buralara geldik. Sezon sonu mukavelem bitiyor, ilk görüşme Sivas'a aittir, benim düşüncem aynı, hedefimiz olması gerekiyor. Şanssızlıklar ve sıkıntılar yaşadık, önümüzdeki yıl bambaşka bir Sivas'ın olması gerekiyor, 3. senede çok iyi bir kadro kurulması gerekiyor." dedi.

Paris Saint-Germain'e Kylain Mbappe şoku: Kritik maç öncesi yok

"BEŞİKTAŞ AVANYAJLI"

Şampiyonluk yolunda Beşiktaş'ın avantajlı olduğunu vurgulayan Rıza Çalımbay, "Beşiktaş büyük avantaj yakaladı, maç kaybetse bile avantajı devam ediyor ve takım oturdu. İyi bir kadroları, kaliteli bir kadroları var. Fenerbahçe'nin geniş kadrosu var ama fazla geniş kadrosu var, bazı takımlarda onu yönetmek zordur. Beşiktaş'ı avantajlı görüyorum." diye konuştu.