• 23 Ağustos 2021 Pazartesi 23:08
  • |
  • Son Güncelleme:

Rıza Çalımbay: 4 büyüklere böyle penaltı versinler de görelim

Rıza Çalımbay: 4 büyüklere böyle penaltı versinler de görelim

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, 2-1 kaybettikleri Trabzonspor karşılaşmasının ardından güzel bir mücadelenin olduğunu belirterek, “İki takım da kazanmak için ne gerekiyorsa her şeyi yaptı. Mağlup olduk, üzgünüz. Puan ve puanlar için geldik. Öyle de oyun oynadık. Oyunu çirkinleştirecek işlerle uğraşmadık." dedi.

Çalımbay, aleyhlerine verilen penaltı kararına tepki göstererek, şu ifadeleri kullandı:

Hakem arkadaşlar bir hafta önce bize seminer verdiler, eli kapalı pozisyonların penaltı olmadığını söylediler. Şimdi söylediklerinin aksine burada penaltı veriyorlar. Bize de olmasın, Trabzonspor'a da olmasın. Önlerinde VAR gibi bir sistem var. Onu iyi bir şekilde değerlendirmeleri gerekiyor. Ligin başında böyle başlarlarsa sıkıntı olur. Takımların kaderiyle oynamak doğru değil. Oyuncu arkadaşların itirazları onları bozdu, sonra tekrar toparlandık. Golü attık, pozisyonlar bulduk. Kazanmak için her türlü riski aldık. İyi lig maçı, mücadele oldu.

Trabzonspor 2'de 2 yaptı! 2-1

"HAKEMLERİ HİÇ BEĞENMEDİM"

Trabzonspor'un çok kaliteli bir kadroya sahip olduğunu da aktaran Çalımbay, şunları kaydetti:

Trabzon'un son yıllarda bu kadar transfer yaptığını, oyuncu aldığını görmedim. Neresi eksikse, nerelerin iyi oyuncusu varsa alındı. Kaliteli takım. Yedeğin yedeği var. Bizim gibi değiller. Biz iki-üç oyuncu sakatlansa 'ne yapacağız' diyoruz. Baktığınızda Abdülkadir Ömür bile yedek oturuyor. Kaliteli kadroya sahipler. Bu sene şampiyonluğu hedeflemişler. Ama biz ezilmedik. Hücum hattında zaman zaman olabilir ama 1-2 pozisyon hariç pozisyon vermedik. Güzel pozisyonlara girdik, değerlendiremedik. Tek kızdığımız hakemleri hiç beğenmedim. Bana göre çok kötü başladılar. Böyle hata olmaz. Fenerbahçe, Galatasaray'a, Beşiktaş'a, Trabzon'a böyle penaltı versinler göreyim.

Abdullah Avcı: Bundan sonra takip edeceğim