• 17 Ekim 2021 Pazar 21:48
  • |
  • Son Güncelleme:

Rıdvan Dilmen'den Trabzonspor-Fenerbahçe maçının hakemi Ali Şansalan'a tepki: Kural tanımaz, verdiği kararla maçı bitirdi!

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Süper Lig'de zirveyi yakından ilgilendiren ve 3-1 ev sahibi ekibin galibiyetiyle sonuçlanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçının hakemi Ali Şansalan'a tepki göstererek, "Maç, hakemin verdiği yanlış kartla bitti. Ali Şansalan kartı verirken öyle bir depar attı ki Usain Bolt'u geçer. Kural tanımaz hakem." dedi.

R%C4%B1dvan+Dilmen%E2%80%99den+Trabzonspor-Fenerbah%C3%A7e+ma%C3%A7%C4%B1n%C4%B1n+hakemi+Ali+%C5%9Eansalan%E2%80%99a+tepki:+Kural+tan%C4%B1maz,+verdi%C4%9Fi+kararla+ma%C3%A7%C4%B1+bitirdi%21;

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Trabzonspor-Fenerbahçe maçının ardından karşılaşmayı değerlendirdi.

TRT Spor'da yayınlanan "%100 Futbol" programında müsabakanın hakemi Ali Şansalan'ın kararlarını eleştiren Rıdvan Dilmen, "Bu maçı da hakem üzerinden yürütmemek lazım diye demagoji yapmam. Maç, hakemin verdiği yanlış kartla bitti. Ali Şansalan öyle bir depar attı ki, Usain Bolt'u geçer. Zaten Nwakaeme'ye 30 saniye bakarak sarı kart göstermeyerek kafa gitti onun. Emin ol Ali Şansalan neden kırmızı kartla attı demiyorum, neden penaltı da demiyorum. Ama sen hakem olarak kural tanımaz bir hakemsin. Çünkü sen VAR TV odasına kadar gelen kaleciye kart gösteremiyorsun. Kural tanımayan hakem sarı kart da verir penaltı da verir. Nwakaeme'ye gösteremeyip aynısını Gustavo'ya gösteriyorsan kural tanımazsın." ifadelerini kullandı.

Fırtına zirvede esti! Maç sonucu: Trabzonspor-Fenerbahçe: 3-1

Dilmen, "Maçın 1-1 bitme ihtimali yoktu, ben adımın Rıdvan Dilmen olduğu gibi bunu biliyorum. O yüzden kaybeden kulüp olarak üzülmesinler. Tekrar söylüyorum Fenerbahçe formatını değiştirmeli, ortalama maçlardan çıktı zor bir döneme girdi. Bu kayıplar normal ama Fenerbahçe camia olarak çok kolay atılacak bir camia olmadığı bilinmeli." diye konuştu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ateş püskürdü! "Bu adam bu maça atanmamalıydı! Öyle ya da böyle bu sistem değişecek..."