• 15 Ocak 2022 Cumartesi 13:32
  • |
  • Son Güncelleme:

Rıdvan Dilmen isyan etti: "Komik ve dramatik şeyler oluyor"

Ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, 1-0 ev sahibi ekibin galibiyetiyle sonuçlanan Beşiktaş-Gaziantep FK maçını yorumladı. Maçın ilk yarısında Beşiktaş'ın Michy Batshuayi ile girdiği poziysonda siyah-beyazlıların lehine çalınmayan penaltıya isyan eden Dilmen, "Hakem Arda Kardeşler görmeyebilir ama VAR'daki Erkan kardeş niye çağırmaz? Ne zaman çağrılır hakem? Sportmenliğe aykırı, yaralayıcı bir basma. Sedyeyle çıkarsa mı VAR'a bakıp kırmızı kart göstereceksiniz." dedi.

R%C4%B1dvan+Dilmen+isyan+etti:+%E2%80%99%E2%80%99Komik+ve+dramatik+%C5%9Feyler+oluyor%E2%80%99%E2%80%99

Beşiktaş, Gaziantep FK'yı 1-0 mağlup etti; karşılaşmaya Michy Batshuayi lehine verilmeyen penaltı pozisyonu damga vurdu.

TRT Spor'da "%100 Futbol" programında yorumculuk yapan Rıdvan Dilmen, mücadeleye dair ilginç açıklamalarda bulundu.

Batshuayi'nin ayağı rakip oyuncu tarafından basıldığını ifade eden Rıdvan Dilmen, "Arda Kardeşler görmeyebilir ama VAR'daki Erkan kardeş niye çağırmaz? Ne zaman çağrılır hakem? Sportmenliğe aykırı, yaralayıcı bir basma. Sedyeyle çıkarsa mı VAR'a bakıp kırmızı kart göstereceksiniz." diyerek tepki gösterdi.

Komik ve dramatik şeyler olduğunu iddia eden Dilmen, "2 hafta önce Pjanic'in ayağına yaralayıcı bir darbe, geçen hafta problemler. Neden vermezler kırmızıyı, daha ne gerekir? Hakem arkadaşların kafası mı karışık, kafaları mı karıştırılıyor?" şeklinde konuştu.

Kartal evinde sürprize izin vermedi | Maç sonucu: Beşiktaş-Gaziantep FK: 1-0

FATİH TERİM VE SERGEN YALÇIN YORUMU "BEKLEMEZDİM"

Dilmen'in açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle...

- "Gaziantep'te çok eksik vardı. Oynayan oyuncuların da çok ezildiklerini görmedik. Mümkün olduğu kadar tempoya ayak uydurmaya çalıştılar. Futbolda başarının ölçüsü nedir. Türkiye'de başarılı ilk üç teknik direktörü sayarız. Fatih Terim, Mustafa Denizli ve Şenol Güneş. 3'ü de istifa etmedi. 3'ü ile de yollar ayrıldı. Şimdi bu üç hocayı bir düşünelim."

- "Ben Türkiye'de takımlar minimum 16 kişi teknik direktör değiştirecek demiştim ama en son 2 kişi kim diye sorarlarsa biri Fatih Terim diğeri Sergen Yalçın'dı. İkisiyle de yollar ayrıldı. Geçen sene çifte kupalı, Süper kupayı da bir ucundan Sergen Hocaya yazabiliriz, ki o da devre arasını göremedi. Futbolda dün asla ve asla yok."

Önder Karaveli, Beşiktaş'taki hedefini açıkladı

"ÇOK İYİ BAŞKAN AMA ETRAFI KÖTÜ' ŞEHİR EFSANESİ

- "Türkiye'de artık şöyle bir cümle çıktı. Çok iyi başkan ama etrafı kötü. Bunlar şehir efsanesidir. En kolay savunma aracıdır. Bu TFF için de geçerlidir, MHK için de geçerlidir, kulüp başkanları için de geçerlidir ve hatta teknik direktörler için de geçerlidir. Örneğin Selçuk İnan ve Necati Ateş."

- "Bugün ki oyuna baktığımızda karambolde maçın 1-1 bittiğini görebilirdik ama Beşiktaş'ta oyuncular iyi oynamasa da motivasyonlarının yüksek olduğunu gördüm."

- "Burada Önder hoca kadar yönetimi de kutlamak lazım. Sergen Yalçın gibi bir figürden sonra alt yapıdan bir Teknik direktör getirmek önemli bir hareket."

Gaziantep FK Teknik Direktörü Erol Bulut: Basit hatalar yaptık

"OYUNCULAR COŞKULU"

- "Oyuncuların coşkusunu ve heyecanını görüyorum, kaytaranı da pek görmüyorum ve bu işte Yöenetimin de başarılı olduğunu düşünüyorum. Takım puan olarak geride olabilir ama şuan heyacanlı ve coşkulu ve sürekli mücadele eden bir takım var."

- "Necip'in sakat oynadığını, Pjanic'in isyanını görebiliyorum. İyi oynar kötü oynar ama kazanmak istiyorlardı. Görünen şu ki bu oyuncular sezon sonuna kadar da maksimumunu vermeye çalışacaklar."

- "Geçen hafta ki maçta niye üçlü oynadın diyemeyiz Beşiktaş'a bu yıl oynadığı en çok pozisyona girdi o maç. Bulduklarını atsaydı maçta 7 gol bulurdu. Özellikle takımda Batshuayi, çok pozisyona giriyor ama çok gol kaçırıyor. Batshuayi kötü oyuncu değil. Ben beğeniyorum."

Yeni Malatyaspor Yardımcı Antrenörü Gabriel Margarit: Sumudica çok kötü durumda