• 9 Kasım 2021 Salı 08:00
  • |
  • Son Güncelleme:

ÖZEL! Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta gündem Şenol Güneş

Alınan başarısız sonuçların ardından Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta Şenol Güneş ismi yeniden gündemde. Fenerbahçe'de sezon başında gündeme gelen Şenol Güneş, Vitor Pereira'nın kötü performansının ardından yeniden tazelendi. Beşiktaş'ta da Sergen Yalçın'a yönelik muhalefet var. Siyah-Beyazlılar'da Sergen Yalçın bırakırsa aday Güneş.

AKŞAM Özel Haber
Şafak GÖZMEN
%C3%96ZEL%21;+Fenerbah%C3%A7e+ve+Be%C5%9Fikta%C5%9F%E2%80%99ta+g%C3%BCndem+%C5%9Eenol+G%C3%BCne%C5%9F

Süper Lig'de Trabzonspor'un 10 puan gerisinde yer alan Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin gündeminin ilk sırasında teknik direktörlerinin durumu yer alıyor. Ligde oynadığı son 4 maçta sadece 1 puan alabilen Sarı-Lacivertliler'de Teknik Direktör Vitor Pereira'nın geleceği çok ciddi şekilde masaya yatırıldı. Yönetimin Portekizli çalıştırıcı ile yolları ayırma ihtimali çok yüksek. Bir ihtimal Galatasaray maçı son kredi olarak verilebilir. Fenerbahçe'de Pereira ile yaşanacak olası ayrılık sonrası gündeme gelecek isim Şenol Güneş olacak.

Vitor Pereira'nın hataları

TEKLİF GELİRSE SICAK BAKAR

Sarı-Lacivertliler'de sezon başında da başarılı çalıştırıcı Şenol Güneş ismi gündeme gelmişti. Ancak Güneş'in milli takımda görev alması bu transfer ihtimalini zora soktu. Sarı-Lacivertli Kulübün kulislerinde zaman zaman tecrübeli teknik adamın ismi gündeme getirilerek nabız yoklaması yapılıyor. Şenol Güneş bu konuda sessiz kalmayı tercih ediyor. Ancak çevresindeki önemli dostları, "Fenerbahçe'den bir teklif gelirse Şenol Güneş buna sıcak bakar. Kesinlikle ön yargılı olmaz." yorumunu yapıyor.

BAZI YÖNETİCİLERİ RAHATSIZ ETTİ

Beşiktaş'ta da işler yolunda gitmiyor. Siyah-Beyazlı bazı yöneticiler takımın performansından memnun değil. Ancak Teknik Direktör Sergen Yalçın ile yolların ayrılma ihtimali bu dönemde zor görünüyor. Ama takımın durumunda rahatsız olan Yalçın'ın olası ayrılma kararı alması durumunda ise gündeme gelecek ilk isim Güneş olacak. Beşiktaş'ı çalıştığı dönemden Güneş ile Çebi'nin iyi bir ilişkisi bulunuyor.

Trabzonspor maçı sonrası yaptığı hareket sonu oldu! Beşiktaş'tan gönderiliyor

ÇEBİ: "ŞENOL GÜNEŞ KEŞKE GİTMESEYDİ"

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, takımın eski teknik direktörü Şenol Güneş ile ilgili 2020 yılının ekim ayında yaptığı bir açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: "Keşke Şenol hoca Beşiktaş'tan gitmeseydi. Kendisi gitmek istemedi ancak ona yapılan baskılar ve oyunlar neticesinde Beşiktaş'tan ayrılmak zorunda kaldı."

ŞENOL GÜNEŞ: "HERKES İSTER"

A Milli Takım Teknik Direktörü olduğu dönemde Güneş, Fenerbahçe ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı: "Her teknik adam bir sezon da olsa Fenerbahçe'yi çalıştırmak ister. Fenerbahçe, dünyanın en büyük kulüplerinden birisi. Ben Fenerbahçe düşmanı değilim."

Beşiktaş'a Hasic müjdesi