• 4 Ekim 2021 Pazartesi 17:34
  • |
  • Son Güncelleme:

Ozan Tufan'ın üzüntüsü: Keşke onlar da oynasaydı

Watford'da forma giyen Ozan Tufan, A Milli Futbol Takımımızın Norveç ve Letonya ile oynayacağı maçlar öncesi basın mensuplarına açıklamalar yaptı. Ozan Tufan, Erling Haaland ve Alexander Sörloth'un forma giyemeyeceğinin hatırlatılmasının üzerine “Bu isimler oynayınca daha çok motive oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Ozan+Tufan%E2%80%99%C4%B1n+%C3%BCz%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC:+Ke%C5%9Fke+onlar+da+oynasayd%C4%B1

Alman teknik adamın taktik eğitimlerden önce mental konuşmalar yaptığını anlatan Ozan Tufan, "Hocamızla tanıştık. İstediklerini söyledi, düşüncelerini aktardı. Samimi bir ortam vardı. Biz de ona yardımcı olmaya çalışacağız. En iyi şekilde elemeleri nasıl tamamlayabiliriz ona bakacağız. Tam kadro olmadığımız için taktiksel anlamda fikirlerini dile getirmedi henüz. Mental olarak yaklaşımı vardı taktikten önce. Disiplini ön planda tutmak istiyor. Mental olarak herkesi hazırlamak istiyor." ifadelerini kullandı.

Hollanda mağlubiyetinden ötürü eski teknik direktör Şenol Güneş'in suçlanmaması gerektiğini vurgulayan Ozan Tufan, şunları söyledi:

"HOLLANDA MAÇININ TOPLANTISINI YAPACAĞIZ"

"Dünya Kupası elemelerine iyi başladık. Önemli maçları kazandık. Belki favori gösterilmedik ama kendi oyunumuzu oynamaya çalıştık. Kötü bir Hollanda maçı geçirdik, üzgünüz. İstemediğimiz bir mağlubiyetti. Kaliteli bir oyuncu grubu var Hollanda'nın. Zor bir maç olacağını bekliyorduk. Avrupa Şampiyonası'ndan sonra inişli çıkışlı durumumuz vardı. Erken bir gol yedik. Bunun toplantısını yine yapacağız bu hataları tekrarlamamak için. Bu saatten sonra Norveç maçına konsantre olmamız lazım. Şenol hocayı suçlamamak gerekiyor. Sahada oynayanlar biziz. Bir sorumlu varsa hep beraber elimizi altına koyacağız. Kadromuza bakınca genç ve ilk defa Avrupa Şampiyonası görmüş arkadaşlarımız var. Zor ve heyecanlı bir turnuva geçti. Bu atmosferde oynamak kolay değil. Maç maç olarak bakmak istiyoruz. Zor bir Norveç maçı var. Kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız ve en iyi şekilde tamamlamayı düşünüyoruz."

OZAN TUFAN'IN HAALAND VE SÖRLOTH ÜZÜNTÜSÜ

Norveç'te Erlin Haaland, Alexander Sörloth'un eksikliğini de değerlendiren Ozan Tufan, "Biz ülke olarak, takım olarak bu ismiler oynadığında daha çok motive olan insanlarız. Kendimizi üst seviyede gören bir ekibimiz var. Çoğu da yurt dışında ülkemizi temsil ediyor. Bu eksiklerin tabii ki artısı var. Bu eksikler olmasa da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bu eksiklerin artısı olacaktır diye düşünüyorum. En önemlisi bugünden itibaren antrenmanlarda yüzde yüz çalışıp aldığımız direktifleri sahaya yansıtmak olacak." ifadelerini kullandı.