• 29 Mart 2022 Salı 10:20
  • |
  • Son Güncelleme:

Ozan Tufan bu yüzden kadro dışı kalmış! Fenerbahçe'nin büyük pişmanlığı

Fenerbahçe'nin kaptanlarından Ozan Tufan ve Mesut Özil kadro dışı bırakıldı. Resmen açıklanan karar sonrası Ozan Tufan'da sürpriz bir gerçek ortaya çıktı.

Ozan+Tufan+bu+y%C3%BCzden+kadro+d%C4%B1%C5%9F%C4%B1+kalm%C4%B1%C5%9F%21;+Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99nin+b%C3%BCy%C3%BCk+pi%C5%9Fmanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1

Ligde son 6 maçının 5'ini galibiyetle kapatan Fenerbahçe'de milli ara sırasında şoke eden bir gelişme yaşandı. Ozan Tufan ve Mesut Özil, sürpriz bir şekilde kadro dışı bırakıldı.

Ali Koç'un en anlamsız transferiydi, 1 sezon bile sabredilmedi: "Kendine kulüp bul"

Milliyet'in haberine göre, Ozan Tufan yedek kaldığından dolayı takımın havasını bozduğu için kadro dışı kaldı. Sürekli oynamak isteyen deneyimli futbolcunun Watford zorunlu satın alma opsiyonunu kullanamazsa oynayabileceği bir takıma gitme düşüncesi var. Ancak sarı-lacivertliler Ozan'ın ayrılığından iyi bir bonservis bedeli elde etmek amacında. Bu da şu an için pek mümkün gözükmüyor.

Rıza Çalımbay'ın azmi meyvesini verdi! Demir Grup Sivasspor'a rekor transfer geliri!

OZAN TUFAN VE MESUT ÖZİL'İN CAN YAKAN MALİYETİ

Kadro dışı kalan Mesut Özil ve Ozan Tufan'ın Fenerbahçe'de en maliyetli isimler arasında yer alması da dikkat çekiyor. İki yıldız ismin sözleşmeleri 2024 yılında sona erecek.

Yönetim yeni sezonda ekonomik açıdan maaş giderlerinde ciddi bir daralmaya gitmek zorunda. Bu nedenle Ozan ve Mesut başta olmak üzere birçok oyuncu için maliyet-performans hesabına göre hareket edilmesi gündeme gelecek.

Vitor Pereira Brezilya'yı karıştırdı!

OZAN TUFAN'DA 20 MİLYON EURO HAYAL OLDU

Sarı-lacivertlilerin Ozan Tufan ile ilgili planları sportif ve ekonomik açıdan tutmadı. Ozan'ın çıkış maddesi 20 milyon euroydu. Futbolcunun kendini gösterip önemli bir bonservis geliri kazandırması hedefleniyordu.

2015'te Bursaspor'dan yıldız bir genç futbolcu olarak büyük umutlarla alınan Ozan Tufan, gelinen noktada 7 yılda hiç kupa kaldıramadı. Hatta bu süre zarfında 3 kez kadro dışı kalan ve 2019'da 6 aylığına Alanyaspor'a kiralık bile gönderilen 27 yaşındaki futbolcunun geleceğinin nasıl şekilleneceği sezon sonunda netlik kazanacak.

Miguel Crespo'nun Fenerbahçe'deki geleceği belli oldu