• 21 Haziran 2020 Pazar 11:21
  • |
  • Son Güncelleme:

Omar Elabdellaoui transferi yattı, Galatasaray rotayı yine Mariano'ya kırdı

Şener Özbayraklı ve Martin Linnes'ten beklediği verimi alamayan, Mariano'yu ise gözden çıkaran Galatasaray, sağ bek transferi için Omar Elabdellaoui'yi gündemine almıştı. Norveçli futbolcunun istediği ücret ve talepleri ise bu transferi imkansız kıldı. Cimbom bu gelişmeler sonrası rotayı yine Mariano'ya kırdı. Daha önce Brezilyalı sağ beke kapıyı gösteren Sarı-Kırmızılılar, ücretinde yarı yarıya indirime gitmesi halinde yeni sözleşme imzalayabileceklerini oyuncunun menajerine iletti.

Omar+Elabdellaoui+transferi+yatt%C4%B1,+Galatasaray+rotay%C4%B1+yine+Mariano%E2%80%99ya+k%C4%B1rd%C4%B1

Sezon bitimi sağ beke takviye planlayan Galatasaray'da hem Mariano'nun performansı hem de yaşanan gelişmeler sürpriz bir seçeneğin gündeme alınmasına neden oldu.

Şener ve Linnes'in ilk 11 düzeyinde performans sergileyememesi ve Mariano'nun da kontratı sona ereceği için transfer öncelikleri arasında 1 numaraya bu mevki yazılmıştı.

Kulüp sağ bek için aylar önce görüşmelere başlarken, listenin başındaki isim ise Olympiakos ile sözleşmesi bitecek olan Omar Elabdellaoui'ydi.

İSTEDİĞİ ÜCRET VE TALEPLERİ CİMBOM’U YILDIRDI

Gelmeye sıcak bakan ve görüşmelerde mesafe katedilen Norveçli futbolcunun istediği ücret ve talepleri ise görüntüyü olumsuza çevirdi.

Bonservisi olmadığı için cazip gözüken 28 yaşındaki futbolcunun 1.5 milyon Euro imza parası ve istediği yıllık ücret ile Galatasaray'ın teklifi arasında da farkın olması bu seçeneğin rafa kalkmasına neden oldu.

İBRE MARIANO'YA DÖNDÜ

Bu gelişmelerin ardından sarı kırmızılıların yeni sağ bekinin kim olacağı merak edilirken sürpriz bir seçenek gündeme alındı ve Mariano ile 1 yıllık sözleşme imzalanması opsiyonlar arasına alındı.

Bu sezon özellikle ligin ikinci yarısındaki performansı ile Fatih Terim'in beğendiği 34 yaşındaki sağ bekin bir sezon daha kalması gündeme geldi.

Galatasaray yönetimi ülkesine dönme hazırlığı yapan Mariano'nun acele etmemesini menajerine iletti.

YARI YARIYA İNDİRİMİ KABUL EDERSE İMZALAR ATILABİLİR

Eğer Brezilyalı oyuncu için Fatih Terim de sezon sonunda "1 yıl daha kalsın" kararı verir ve Mariano da ücretinde ciddi bir indirimi kabul ederse kontratı 1 yıl daha uzatılacak ancak yıllık 2.3 milyon Euro alan Sambacı'nın kalabilmesi için ücretinde yarı yarıya indimi kabul etmesi gerekiyor.

(Hürriyet)