• 7 Aralık 2021 Salı 08:00
  • |
  • Son Güncelleme:

Olay! Zamalek, Mostafa Mohamed'i ayartıyor

Mostafa Mohamed'in eski kulübü Zamalek, Galatasaray'da kiralık oynayan golcü futbolcuyu geri almak için daha iyi şartlar önerdi. Mısır basını, transfer yasağı olan Zamalek'in, forvet hattındaki sorunu kiralık golcüyü geri getirerek çözmek istediğini duyurdu. Bunun için Mostafa Mohamed'e çok cazip öneriler sunulduğu bildirildi.

AKŞAM
Olay%21;+Zamalek,+Mostafa+Mohamed%E2%80%99i+ayart%C4%B1yor

Galatasaray'da Mısırlı golcü Mostafa Mohamed konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor. SarıKırmızılılar'ın Mohamed'in bonservisini almak için devre arasına kadar Zamalek kulübüne 4 milyon dolar ödemesi gerekiyor. Mısır'dan gelen haberler ise kafaları tamamen karıştırdı. Mısır basınında yer alan bir haberde; ismi verilmeyen Zamalek yöneticisi Akhbar el-Yom'a yaptığı açıklamada "Mostafa Mohamed'in geri dönmesi için yoğun çaba harcıyoruz" ifadelerini kullandı.

GAZETECİ İDDİALARI DOĞRULADI

Haberin detayında; Zamalek yönetiminin kısa süre önce G.Saray'la iletişime geçip Mohamed'in konusundaki kararlarını sorduğu bilgisi paylaşıldı. G.Saray'ın ise Mohamed konusunda henüz net karar vermediği ve satın alma opsiyonunun devreye giremeyebileceği iddia edildi. Mısırlı gazeteci Hani Hathout ise Zamalek yetkililerinin Mustafa ile temasa geçtiğini dile getirdi. Hathout'un yöneticilerin Mohamed'e 'G.Saray ile sözleşme uzatma. Sana daha iyi şartlar sunacağız. Afrika Kupası'ndan sonra seni Avrupa'da bir takıma satarız' dediklerini ifade etti.

BAŞKAN ELMAS AÇIKLAMIŞTI

Mohamed, G.Saray'dan bu sezon 750 bin dolar alıyor. Sarı-Kırmızılılar, Mostafa'nın bonservisini alması durumunda Mısırlı oyuncu ile yeni bir sözleşmesi yapması gerekiyor. Galatasaray Başkanı Burak Elmas geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısında Mostafa Mohamed'in bonservisini alma konusunu değerlendirdiklerini belirtmişti. Başkan Elmas "Aralık sonuna kadar opsiyonumuz var. Kendisi Galatasaray'da kalmak için istekli. Bu kulüpte kim oynamak istemez?" ifadelerini kullanmıştı.