• 25 Nisan 2022 Pazartesi 23:49
  • |
  • Son Güncelleme:

Olay adam konuştu! Beşiktaş'ı nasıl yendiklerini açıkladı

Spor Toto Süper Lig'in 34. haftasında Beşiktaş'ı deplasmanda 3-0 mağlup eden Kasımpaşa'da teknik direktör Sami Uğurlu karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulundu.

Olay+adam+konu%C5%9Ftu%21;+Be%C5%9Fikta%C5%9F%E2%80%99%C4%B1+nas%C4%B1l+yendiklerini+a%C3%A7%C4%B1klad%C4%B1

Sami Uğurlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Çok güzel bir atmosferde oynadık. Beşiktaş taraftarı olabildiğince takımına destek oldu. Çok zor bir deplasman olacağını biliyorduk. Ancak biz her maçı kazanmak için oynuyoruz. O gücümüz olduğunu biliyoruz. Oldukça keyifli geçti bizim adımıza. Beşiktaş'ın oynadığı sistemle alakalı çok fazla çalıştık. Defalarca tekrar yaptık. Savunmada ve hücumda ne açıkları olduğunu, artı yönlerini ve zaafiyetini çok iyi tespit ettiğimizi düşünüyorum. Bu bizim oyun üstünlüğünü elimizde tutmamıza yaradı. Beşiktaş'ın oynadığı sistemle alakalı defalarca tekrar yaptık, çok çalıştık. Artı yönlerini ve zafiyetlerini çok iyi tespit ettik. Orta sahayı kalabalık tuttuk, çok ciddi bir üstünlük kurduk.

Oyunun her bölümünde, hücum ve savunmayı takım halinde yapmaya çalışıyoruz. Beraber hareket etmeye çalışıyoruz. Oldukça iyi bir fizik gücüne sahibiz. Hem hücum hem savunma geçişlerini çok etkili yapabiliyoruz. Bizim bir oyun felsefemiz var ve bunu sahaya yansıtabiliyoruz. Üzerine koyarak devam ediyoruz. Yeterli mi? Elbette değil. Bu takım, çok daha iyi işler yapabilir. Rakiplerin saygı duyduğu bir takım halini aldığımızı görüyoruz."