• 26 Haziran 2020 Cuma 18:32
  • |
  • Son Güncelleme:

Oğulcan Çağlayan sözleşmesini feshetti

Oğulcan Çağlayan, Çaykur Rizespor ile olan sözleşmesini feshetti. Çaykur Rizespor yönetimi geçtiğimiz günlerde, Oğulcan Çağlayan'ın sözleşmesinde yer alan opsiyonu kullanarak genç futbolcunun sözleşmesini 1 yıl uzatmıştı. Oğulcan Çağlayan'dan habersiz yapılan bu sözleşme uzatımı sonrası Oğulcan, Rizespor'la olan tüm bağlarını kopardı. Genç forvet Galatasaray'la anlaşmıştı.

DHA, AA
O%C4%9Fulcan+%C3%87a%C4%9Flayan+s%C3%B6zle%C5%9Fmesini+feshetti

Oğulcan Çağlayan, Çaykur Rizespor tarafından 1 yıllık opsiyonu kullanılan sözleşmesini tek taraflı feshetti.

Çaykur Rizespor ile 4+1 yıllık sözleşmesi olan ve geçtiğimiz günlerde kulüp tarafından opsiyonu kullanılarak sözleşmesi 1 sene uzatılan Oğulcan Çağlayan, Karadeniz ekibiyle sözleşmesini tek taraflı feshetti. Türkiye Futbol Federasyonu'ndaki bilgilere göre oyuncunun fesih işlemleri bugün gerçekleştirildi.

KARTAL: "SPORCUMUZUN FESHETME HAKKI VAR"

Oğulcan Çağlayan'ın sözleşmesini feshetmesinin ardından, Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, TRT Spor'a yaptığı açıklamada, "Sözleşme maddesinde olan opsiyonu kullandık ama sporcumuzun da feshetme hakkı var. Biz sözleşmesindeki madde nedeniyle 1 yıllık opsiyonu kullanmak zorundaydık ama futbolcumuz kabul etmedi. Oğulcan Çağlayan'ın bu hamlesinden sonra son kararı TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu verecek" dedi.

ÇAYKUR RİZESPOR BASIN SÖZCÜSÜ BAKIR: KULÜBÜMÜZ MAĞDUR DURUMA DÜŞTÜ

Çaykur Rizespor'un basın sözcüsü Hasan Yavuz Bakır da yaptığı açıklamada, Oğulcan Çağlayan'ın kulüp ile olan sözleşmesini tek taraflı feshettiğini söyledi.

Bakır, yaptığı açıklamada, Oğulcan Çağlayan'ın sözleşmesini opsiyon kullanma haklarından kaynaklı 2021 yılına kadar uzattıklarını belirtti.

Oyuncunun yaşanan gelişmenin ardından tek taraflı olarak kulüp ile olan anlaşmasını feshettiğini kendilerine bildirdiğini vurgulayan Bakır, "Oğulcan Çağlayan bugün sabah saatlerinde yapılan son antrenmanda yer aldıktan sonra kulübümüzle olan sözleşmesini sonlandırdığını bildirdi. Kulübümüz, Oğulcan Çağlayan'dan beklentileri doğrultusunda uzun vadeli bir anlaşma imzalamış, bunun karşılığında yüklü miktarda ödemeler yapmıştır. Oyuncuya olan yükümlülüklerini ise yerine getirmiştir. Gelinen noktada kulübümüz, sözleşme feshi ile mağdur duruma düşmüştür. Oğulcan Çağlayan'ın takımdan ayrılması ile ilgili kulübün her türlü hakkını sonuna kadar savunacağız" diye konuştu.

Bakır, bundan sonraki sürecin Türkiye Futbol Federasyonunun ilgili kurumları nezdinde yürütüleceğini sözlerine ekledi.

Oğulcan Çağlayan: Tek isteğim Galatasaray'da oynamak, başka tekliflerle ilgilenmiyorum

TFF'DEKİ BİLGİLERE GÖRE ÇAĞLAYAN'IN FESİH İŞLEMLERİ BUGÜN GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Oğulcan Çağlayan, Emre Belözoğlu'nun 'bize gel' teklifini reddetti

Çaykur Rizespor, Oğulcan Çağlayan'ın sözleşmesini uzattı! Oğulcan, TFF'ye gidiyor...