• 13 Şubat 2021 Cumartesi 10:26
  • |
  • Son Güncelleme:

Oğulcan Çağlayan gerçekleri ortaya çıktı! Meğer TFF bunu yapmış

Çaykur Rizespor'un Oğulcan Çağlayan'ın sözleşmesini oyuncunun rızasını almadan 1 yıl uzatmasının ardından yaşananlar ortaya çıktı. Oğulcan ve avukatları, Rizespor'un kullandığı 1 yıllık opsiyonun iptali için TFF'ye başvurdu. TFF'nin ise 1 yıllık opsiyon yerine Oğulcan Çağlayan'ın lisansını iptal ettiği ortaya çıktı. Oyuncunun lisansı iptal olduğu için sezonun kalan 6 maçında forma giyemedi ve UÇK, bu 6 maçta forma giyemeyen Oğulcan Çağlayan'a 6 maçtan men ve 1,2 milyon euro para cezası verdi.

O%C4%9Fulcan+%C3%87a%C4%9Flayan+ger%C3%A7ekleri+ortaya+%C3%A7%C4%B1kt%C4%B1%21;+Me%C4%9Fer+TFF+bunu+yapm%C4%B1%C5%9F

Çaykur Rizespor geçen sezon sonunda Oğulcan Çağlayan'ın rızasını almadan sözleşmesindeki 1 yıllık opsiyonu uzatmıştı. Oğulcan Çağlayan ise TFF'ye başvurarak rızası olmadığını ve 1 yıllık opsiyonun iptal edilerek sözleşmesinin bu doğrultuda revize edilmesini istedi. Ancak TFF sezon bitmeden sözleşmeyi revize etmek yerine fesih işlemini gerçekleştirdi ve oyuncunun lisansını iptal etti. Çaykur Rizespor'da kalan 6 maçı oynamayı bekleyen Oğulcan ise TFF'nin lisans iptalinin ardından bu maçlarda oynayamadı.

İTİRAZ SONUCU CEZA 3 MAÇA İNDİRİLDİ

Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK) ise Çaykur Rizespor'un başvurusu sonrası takımıyla 6 maça çıkmayan Oğulcan Çağlayan'a 1.2 milyon Euro ve 6 maç ceza verdi. Oğulcan Çağlayan'a 6 maç ceza verilmesinin sebebi bu karşılaşmalarda forma giymemesi gösterildi ancak bu kararın altında TFF'nin kararının yer alması ise dikkat çekti. Oğulcan Çağlayan'ın avukatları TFF'nin lisans iptal kararı sonrası, oyuncunun, bu maçlara çıkamadığını belirtip 6 maçlık cezaya itiraz etti ancak Tahkim Kurulu bu cezayı sadece 3 maça indirdi.

MAÇLARA ÇIKMAK İSTEMESİNE RAĞMEN ÇIKAMADI

Oğulcan Çağlayan'ın avukatları 24 Haziran'da TFF'ye 1 yıllık opsiyonun iptali için başvurdu. 26 Haziran'a kadar idmanlara çıkan Oğulcan Çağlayan 28 Haziran'daki Denizlispor maçına çıkmayı beklerken TFF'nin lisans iptal kararı sonrası bu karşılaşmada yer alamadı. Avukatlar 2019-2020 sezonunu sonuna kadar oyuncu maçlara çıkmak istiyor karar bu doğrultu da düzeltilsin talebinde bulundu ancak transfer tescil dönemi olmadığı için tekrar Oğulcan'ın lisansı çıkartılamadı.

YUSUF GÜNAY DA AÇIKLADI

Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay dün yapılan sponsorluk anlaşmasında bu konuya değindi ve TFF'nin hata yaptığını duyurdu. Günay "Oğulcan, TFF'ye başvuruyor. Sözleşmenin uzatılması konusunda rızam yok diye bildiriyor. TFF de, opsiyonlu sözleşmeyi değil de tüm sözleşmeyi iptal ediyor. TFF'nin yaptığı bu hatayı, Oğulcan çekiyor." ifadelerini kullanmıştı.

1,2 MİLYON EUROLUK CEZA NE OLACAK?

Oğulcan Çağlayan Serdar Kesimal - Fenerbahçe davasında olduğu gibi Bölge Adliye Mahkemesi'ne dava açarak 1.2 milyon euroluk cezanın iptal edilmesini isteyecek. Ancak Bölge Adliye Mahkemesi'nden de olumsuz karar çıkması durumunda bu kez avukatlar konuyu Yargıtay'a taşıyacak.

(Fanatik)