• 16 Nisan 2022 Cumartesi 16:37
  • |
  • Son Güncelleme:

Nuri Şahin, Okan Buruk, Rudi Garcia... Galatasaray'ın yeni hocası kim olacak?

Galatasaray'da Metin Öztürk başkan seçilirse futbolun başına geçecek olan Levent Nazifoğlu'nun teknik direktör adayları: Favori Nuri Şahin, plase Okan Buruk. Eşref Hamamcıoğlu seçildiği takdirde ise Florya'nın patronu olacak olan Cenk Ergün, takımı yabancı bir hocaya emanet etmek istiyor. O isim ise Rudi Garcia. Lyon'un hocasıyla anlaşma sağlandı.

Nuri+%C5%9Eahin,+Okan+Buruk,+Rudi+Garcia...+Galatasaray%E2%80%99%C4%B1n+yeni+hocas%C4%B1+kim+olacak?

Galatasaray'da başarısız olan Domenec Torrent'e veda vakti... 30 Nisan'daki seçimlerde yarışacak Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu, İspanyol hocaya kapıları kapattı. Diğer taraftan iki adayın da birlikte çalışmak istedikleri teknik direktörler belli oldu.

Eyvah! Valerien Ismael'in korktuğu başına geldi! Beşiktaş'ta tüm planları alt üst edecek gelişme

Fanatik'te yer alan haberde, antrenör seçiminden önce futbol yapılanmasını güncellemek isteyen ikili, Luis Campos ve Pasquale Sensibile'yi gönderip, Florya'nın başına tecrübeli isimleri getirmeyi hedefliyor. Metin Öztürk, Levent Nazifoğlu'na; Eşref Hamamcıoğlu ise Cenk Ergün'e futbol şubesini teslim edecek.

Düşme adayı Antalya'ya son 10 maçta 7 galibiyet, 3 beraberlik aldıran Nuri Şahin'in, 2026'ya kadar kontratı var. 33 yaşındaki antrenör, Pro lisansı olmasa da gelecek için ümit veriyor.

Burak Yılmaz hayırlı olsun! "ABD mi Katar mı" derken yeni takımı kesinleşti

İKİSİ DE FATİH TERİM'İ İSTEMİYOR: OKAN BURUK'LA GÖRÜŞÜLDÜ

İki tarafın da yeni sezonda takımın başına getirmeyi düşündükleri teknik adamlar oldukça farklı. Öztürk ve Nazifoğlu, Fatih Terim'le çalışmaya kesinlikle sıcak bakmıyor, ancak tercihlerini yerliden yana kullanacaklar. Bu doğrultuda Antalyaspor'un başında müthiş bir iş çıkaran Nuri Şahin, listenin ilk sırasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Antalyaspor cephesinden yapılan açıklamada, Nuri'nin gidişine kesinlikle izin verilmeyeceği ifade edilmişti. Eğer Nuri Şahin'le planlanan anlaşma gerçekleşmezse, gündemdeki diğer alternatif ise Okan Buruk. Hatta Okan hoca ile bir ön görüşme yapıldığı da gelen haberler arasında.

Mesut Özil'den Fenerbahçe yönetimine beklenmedik talep! Taraftarın bam teline dokunacak

IGOR TUDOR DÖNEMİNDEKİ GİBİ YİNE YABANCI BİRİSİ OLACAK

Hamamcıoğlu ve Ergün ikilisinin tercihi ise yabancı teknik direktörden yana olacak. Listenin 1 numarasında Rudi Garcia var. 58 yaşındaki Fransız teknik adam, son olarak ülkesinde Lyon'u çalıştırmış ve geçen sezonun sonunda görevinden ayrılmıştı. Lyon'dan önce Marsilya, Roma, Lille, Le Mans, Dijon ve St. Etienne'de görev yapan Garcia ile şimdiden anlaşma sağlandığı belirtiliyor. Cenk Ergün'ün de tıpkı Tudor döneminde olduğu gibi güçlü bir şampiyonluk kadrosu kurmak üzere kolları sıvadığı ve geniş bir transfer listesi hazırlandığı ifade ediliyor.

Ona da tamam! Joachim Löw çılgınlığı: Fenerbahçe'den bakın ne istedi

58 yaşındaki Rudi Garcia, 2010-2011 sezonunda Lille'in başında lig ve kupa şampiyonluğu yaşadı. Fransız hoca daha sonra Roma, Marsilya ve Lyon'u çalıştırsa da kupa sevinci yaşayamadı.