• 29 Mart 2021 Pazartesi 07:08
  • |
  • Son Güncelleme:

Norveç basını: Paramparça ettiler!

Norveç'in Aftenposten gazetesi, “Türkiye karşısında hayal kırıklığı” manşetini atarak, Ay-Yıldızlı ekibimizin kontrataklarla Norveç defansını “paramparça ettiğini” yazdı...

AKŞAM
Norve%C3%A7+bas%C4%B1n%C4%B1:+Parampar%C3%A7a+ettiler%21;

Norveç'in önde gelen gazeteleri, Türkiye karşısında alınan 3-0'lık mağlubiyet hakkında dikkat çeken başlıklar kullandı.

Aftenposten gazetesi, "Türkiye karşısında hayal kırıklığı" manşetini atarak, Ay-Yıldızlı ekibin kontrataklarla Norveç defansını "paramparça ettiğini" yazdı. Devlet televizyonu NRK ise "Norveç'e gerçek bir ders" başlığını kullandığı haberde, Haaland'ın agresif Türk savunması arasında çok zorlandığına dikkati çekti. Norveç'in önde gelen gazetesi VG, "Bundan daha kara gece olamaz" başlığıyla paylaştığı haberde, Norveç Teknik Direktörü Stale Solbakken'nin gruptaki ilk ciddi sınavını geçemediğini ve bu skorun "kâbusun başlangıcı" olduğunu ifade etti.

Avrupa basını: Türkiye korku salıyor

"HAALAND'I TANIYAMADIM"

Norveçli eski milli futbolcu John Riise, Milli Takımımızın 3-0 kazandığı maçı yorumladı: "Haaland, Dortmund'da çok övülüyor. Çünkü takımı kaybettiğinde çok sinirli oluyor. Ancak Norveç formasıyla hiçbir duygusu yok. Tanıyamadım."

Şenol Güneş'ten 2022 motivasyonu

"KÜÇÜK FARKLA"

Alexander Sörloth, "Küçük farkla savaşı kaybettik. Direkten dönen bir şutum var, küçük farklarla gol atamadık, santimetrelerden bahsediyoruz. Bu küçük farklar, savaşların sonucunu belli eden farklar oluyor. Kalan maçlarımızın hepsini kazanmalıyız." dedi.

Şenol Güneş'in milli 'tufan'ı