• 4 Aralık 2021 Cumartesi 21:51
  • |
  • Son Güncelleme:

Necati Ateş ayaküstü transferi açıkladı! Penaltı isyanı: Cüneyt Çakır bize dedi ki...

Galatasaray Yardımcı Antrenörü Necati Ateş, 2-2 berabere kaldıkları Altay maçının ardından açıklamalar yaptı. Penaltı pozisyonuna değinen Necati Ateş, “Cüneyt Çakır bize ‘kurallar değişti' dedi” ifadelerini kullandı.

Necati+Ate%C5%9F+ayak%C3%BCst%C3%BC+transferi+a%C3%A7%C4%B1klad%C4%B1%21;+Penalt%C4%B1+isyan%C4%B1:+C%C3%BCneyt+%C3%87ak%C4%B1r+bize+dedi+ki...

Konuk ettiği Altay ile 2-2 berabere kalan Galatasaray'da yardımcı antrenör Necati Ateş, karşılaşma sonrası konuştu. Aleyhlerine verilen penaltı pozisyonuna değinen Necati Ateş "Cüneyt Çakır bize 'kurallar değişti' dedi" ifadelerini kullandı.

Necati Ateş'in maç sonu açıklamaları şöyle:

"KABUL ETMEK LAZIM, KÖTÜ BAŞLADIK"

"Oyuna kötü başladık, bunu kabul etmek lazım. Sonrasında gerçekten oyunun hakimi olduk ve diğer tarafa yıktık, Altay'ı baskı altına aldık. Beraberliği yakaladık.

"CÜNEYT HOCA 'KURALLAR DEĞİŞTİ' DEDİ"

2-1'i yakaladık, sonrasında talihsiz bir penaltı pozisyonuyla... Cüneyt hoca kurallar değişti dedi. Anlamadık, geçen haftayı örnek verdik. Geçen hafta önce topa vurdu, sonra ayağına vurdu dediler. Bu penaltı pozisyonları bize gelince farklı yorumlanıyor.

"FENERBAHÇE MAÇINDA VERİLMİYOR, GARİP GARİP ŞEYLER OLUYOR"

Fenerbahçe maçında 2 eliyle ittiriyor, verilmiyor. Garip garip şeyler oluyor. Bize karşı olması bizi ciddi şekilde yoruyor. Kafalarda çok ciddi soru işaretleri yaratıyor. Artık yaratmıyor da... Çok ciddi bir oyun içinde olduğumuzu görüyoruz.

"ÇOK İYİ OYNADIK"

Ne olacağını göreceğiz, %100 kazanmamız gereken bir maçtı. Çok iyi bir oyunu da oynadık. Bazı pozisyonlarda içeri de atmamız gerekiyor, bu da gerçek. Önümüzdeki maçlara bakacağız ve devam edeceğiz.

"BANA GÖRE PENALTI DEĞİL"

Ülkede geçmişte de örnekleri var, çok ciddi puan farkları kapatıldı. Bazen oyunu tutmamız gerekiyor, hemen arkasına penaltı oldu. Bir pozisyon her şeyi çevirebiliyor, penaltı da öyleydi. Bana göre penaltı değil. Bu şekilde maçı kaybediyoruz.

"DEVRE ARASINDA TRANSFERLERİMİZ OLACAK"

Biz kapatabiliriz, inanıyoruz. Oynadığımız güçlü oyun bize inandırıyor. Devre arası olacak, transferlerimiz olacak. Daha çok maç var. Galatasaraylılar hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmasınlar, burada Fatih Terim var, bizler varız.

Galatasaray büyük camia, Türkiye'nin en büyük kulübüyüz. Ayağa kalkarız, geliriz, ilerleriz. Bakalım..."