• 25 Aralık 2021 Cumartesi 17:42
  • |
  • Son Güncelleme:

Mustafa Denizli istifa edecek mi? Açıkladı

Süper Lig'de son olarak Kasımpaşa'ya deplasmanda 2-0 mağlup olan Altay'da teknik direktör Mustafa Denizli istifa sorusuna cevap verdi.

Mustafa+Denizli+istifa+edecek+mi?+A%C3%A7%C4%B1klad%C4%B1

Zor bir dönemden geçtiklerini ve bu süreci atlatacaklarına inandığını aktaran Altay Teknik Direktörü Mustafa Denizli, "Teknik adamlık kariyerimdeki en uzun kötü seriyi yaşıyoruz. Ve yaşadığım camiada olması, benim üzerimdeki etkisi, herkesten fazla oluyor. Neticede ben bu camiada yetiştim. Kendimin ve takımımın ne olduğunu biliyorum. Zor bir dönem yaşadık. Bunu mutlaka aşacağız, kimsenin şüphesi olmasın. Benim hayatım iddialarla geçti. Bu takıma olan güvenim, eksilmedi ve eksilmesi de mümkün değil. Sene başında yapmayı planladığımız iki transferi gerçekleştiremedik. İmkanlarımız elverişli olursa bunu gerçekleştireceğiz. Zor bir ilk yarıyı geride bıraktık. İyi oynadığımız birçok maçı kazanamadık. Kötü oynadığımız maçlar da oldu. Geçen hafta ile bu hafta arasında da fark vardı. Netice bu mücadeleye devam edeceğiz. Bu takımın iyi yerlerde olacağından kimsenin şüphesi yok. Benim yaşadığım üzüntü herkesten fazla" diye konuştu.

"İSTİFA GÜNDEME GELMEZ, NİYE GELSİN?"

Bir basın mensubunun "İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?" sorusuna ise Mustafa Denizli şöyle cevap verdi:

"İstifa gündeme gelmez, niye gelsin. Bu takımın başında ben varım. Takımın ve camianın ne olduğunu biliyorum. Biz, şeytanın bacağını bir türlü kıramadık. Bugün de yediğimiz golle birlikte oyundan düştük. Böyle kolay goller, bu ligde bizim fazlaca karşılaştığımız bir durum oldu. Bunları aşacağız. Hayatta bir iddian varsa bunların altından kalkarsın."

"EVİMİZDE, YENİ STADIMIZDA BÜTÜN BUNLARIN TELAFİSİNİ YAPACAĞIZ"

Ligin ilk yarısındaki fikstürün kendileri adına zor olduğunu aktaran Denizli, transfer konusunda da çalışmalarının olduğunu belirterek, "Alternatifli isimler var. Yaşadığımız sıkıntı aslında sürekli oynayan oyuncuların, Türk oyuncuların takımda olmaması. Birçok pozisyonu değiştirmek durumunda kaldık. Bazı futbolcularımızı ilk kez oynadıkları bölgelerde görevlendirdik. Bu onlar için de bizim için de zor. İlk yarı fikstürü bizim için zordu. Dışarıda daha fazla maç oynadık. Evimizde, yeni stadımızda bütün bunların telafisini yapacağız. Bu takımdan hiçbir şüphem yok, camianın da olmasın" sözlerini noktaladı.