• 1 Nisan 2022 Cuma 08:47
  • |
  • Son Güncelleme:

Miralem Pjanic'in aklı Juventus'taki günlerinde: İtalya'yı unutmadım

Miralem Pjanic, İtalyan basınına konuştu. Bosna Hersekli yıldız hem siyah-beyazlılardaki günlerini hem de kariyerini değerlendirdi. Beşiktaş'ta kalması gündemde olan Pjanic, “İstanbul çok güzel, trafik dışında. Ama İtalya'yı unutmadım, orası benim ikinci evim. Dönmek isterim. Para benim için asla sorun olmadı” dedi.

AKŞAM
Miralem+Pjanic%E2%80%99in+akl%C4%B1+Juventus%E2%80%99taki+g%C3%BCnlerinde:+%C4%B0talya%E2%80%99y%C4%B1+unutmad%C4%B1m

Beşiktaş forması giyen Boşnak oyuncu Miralem Pjanic, La Gazzetta dello Sport'a konuştu. Tecrübeli oyuncu, "İstanbul çok güzel, trafik dışında. Ama İtalya'yı unutmadım, orası benim ikinci evim. İtalya'yı çok özlüyorum. Açıkçası kesinlikle geri dönmek isterdim. İtalya'nın Dünya Kupası'na gidememesi, beni de bir İtalyan gibi etkiledi. Geçen yıl İtalya'ya geri dönebilir miydim? İki temas vardı, o zaman hiçbir şeyi tanımlamadık ve ekonomik bir sorun asla olmadı. Benim için mesele para değildi, şimdi bile bir projede önemli olmak ve başarı kazanmak istiyorum." dedi.

Barcelona'nın Xavi tercihini, "Koeman bana saygısızlık etti. Laporta, Xavi ile büyük bir karar verdi, şimdi Barça tamamen farklı görünüyor." şeklinde değerlendiren Boşnak oyuncu, Ukrayna-Rusya savaşına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Ukrayna'da olanları görmek beni 1996'ya götürüyor. 6 yaşındaydım ve Bosna'ya ilk kez dönüyordum. O anları asla unutmayacağım. İnsanların güvenliğini sağlamak için Amerikan tankları sokaklarda dolaşıyordu.