• 25 Nisan 2022 Pazartesi 09:10
  • |
  • Son Güncelleme:

Metin Tekin Galatasaray'ın yeni teknik direktörünü açıkladı: Tam isabet

Yorumcu Metin Tekin, Galatasaray'ın teknik direktör gündemine dair çarpıcı açıklamalar yaptı. Metin Tekin, Galatasaray için en doğru tercihin Okan Buruk olacağını söyledi. Ünlü yorumcu, Okan Buruk'un futbol camiasında sevilen bir teknik adam olduğunu söyledi ve hocanın kupalarını hatırlattı.

Metin+Tekin+Galatasaray%E2%80%99%C4%B1n+yeni+teknik+direkt%C3%B6r%C3%BCn%C3%BC+a%C3%A7%C4%B1klad%C4%B1:+Tam+isabet

Ünlü yorumcu Metin Tekin, Altay-Galatasaray maçı sonrası NTV'de maçı ve Sarı-Kırmızılıların gündemini değerlendirdi. Metin Tekin Galatasaray'ın teknik direktör gündemine de değindi ve Okan Buruk vurgusu yaptı. Tekin'e göre Sarı-Kırmızılılar için en doğru tercih Okan Buruk.

METİN TEKİN'E GÖRE EN DOĞRU TERCİH OKAN BURUK

Okan Buruk'un başarılarına değinen Metin Tekin, hocanın Süper Lig şampiyonluğu ve Türkiye Kupası zaferlerini hatırlattı. Galatasaray'ın Okan Buruk'a gitmesini 'çok doğal' olarak niteleyen Metin Tekin, Eşref Hamamcıoğlu'nun ise Alman ekolünü düşündüğü için Daniel Farke'ye yöneldiğini söyledi.

İşte Metin Tekin'in Galatasaray için teknik direktör sözleri:

"Okan Buruk çok önemli kazanımlar yaptı. Akhisar'la kupayı aldı. Başakşehir'le de şampiyon oldu. Futbol camiasında sevilen bir şahsiyettir. Yerli bir teknik adam olarak Okan Buruk'a gidilmesini çok doğal buluyorum ama Sayın Hamamcıoğlu Alman ekolünü düşündüğü için Farke'yi düşünüyor olabilir. Okan Buruk çok başarısız değildi Başakşehir'de."