• 17 Şubat 2021 Çarşamba 14:42
  • |
  • Son Güncelleme:

Metin Sipahioğlu: 'Galatasaray yalan söylüyor'

Metin Sipahioğlu: 'Galatasaray yalan söylüyor'

Fenerbahçe'nin İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Metin Sipahioğlu, Galatasaray derbisi sonrası oluşan gündeme dair kulüp televizyonunda değerlendirmelerde bulundu.

Fenerbahçe'nin İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Metin Sipahioğlu, Galatasaray derbisi sonrası oluşan gündeme dair kulüp televizyonunda değerlendirmelerde bulundu. FB TV'den yayınlanan programda derbi gününde çekilmiş olan videolardan görüntüler kamuoyuna servis edildi.

İşte o açıklamalar:

"Biz derbiden sonra maç hakkında hiç konuşmadık. Hiçbir açıklama yapmadık. Hatta bu konuda taraftarlarımızdan da tepki aldık. Galatasaray ise derbiden sonra pazartesiden cumaya kadar her gün konuştu. Başkanları konuştu, yöneticileri konuştu, iletişimden sorumlu elemanları konuştu. Öncelikle bu açıklamaları muhatap alıp almamayı düşündük"

"Medyada maalesef çamur at, izi kalsın tutumunun yer aldığını gördük. Fenerbahçe'ye yönelik atılan tüm yalanları kanıtlamak için bu programı yapıyoruz. Ayrıca hakem hatalarıyla ilgili de konuşacağız."

"Gittiğimiz herhangi bir deplasman maçında listeyi yaparız ve Ankara'ya göndeririz. Spor Bakanlığı listeyi onaylar ve oradan Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne gönderir. Kişileri alıp almama kararı Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ndedir. Bu kulüpleri bağlamaz."

'Hem yalan söylüyorlar, hem bilgisizler'

"Hem yalan söylüyorlar, hem bilgisizler. Protokole alınanların yetkisi Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nde. Cahillik yaptıkları konu bu konudur. Orada bir yanlış varsa kulübe ait değildir. Ama Gençlik Spor İl Müdürlüğü de zan altında kalmasın müthiş ağırlamışlar."

'Kanıtlı, görüntülerle tescillenmiş bir yalan'

"Mustafa Cengiz'in orada bekletilme süresi 1 dakikadan daha az. Kimseyi almama gibi bir durum yok. Hiç kimsenin ismine bakılmadı, takır takır içeri girdiler. Galatasaray'ın söylediği ilk yalanı böyle somut görüntülerle görüyoruz. Bu kelimeyi söylemek çok zor ama maalesef söylemek zorundayız. Söylenenlerin hepsi koca bir yalan. Kanıtlı, görüntülerle tescillenmiş bir yalan."

1907 açıklaması

"1907 şifresini kulübümüzün kurucuları buldu. Hakikaten, galiba fazla sanata düşkünler ve film izliyorlar. Şifreyle stada alınma gibi bir durum bulunmuyor. Başkanlarının böyle bilgilendirilmesi, böyle yönlendirilmesi ciddi hata aslında. Mustafa Cengiz bunları kendisi söylüyorsa çok büyük hata yapıyor. Onu yönlendiren varsa onlar çok yanlış yapıyor. Hiçbir stada şifreyle taraftar alınması gibi bir eylem olamaz. Buna çocuklar bile güler."

"Türkiye'de hiçbir stadyuma şifreyle taraftar alınması gibi bir eylem olamaz. Buna çocuklar bile güler. Stadımızdaki protokol tribünü ile 1907 tribünü yan yanadır. Kim nereye geldiyse, oraya alınmıştır. HES kodundan kimliğine kadar her soru sorulmuştur."

'Yusuf Günay sözlerine çok dikkat etsin'

"Yusuf Günay sözlerine çok dikkat etsin. Çok yanlış yolda. Militan gibi kelimeler kullanmaya hakkı yok. Hem yalan söyleyeceksiniz bir de militan gibi kelimeler kullanacaksınız. Bu iş çok tehlikeli yerlere gidiyor. Böyle kelimeleri kullanmaya kimsenin hakkı yok. Kendisini uyarıyoruz. Bunun altından kalkamaz."

'Nerede bu 3 bin kişi?'

"Fenerium tribününde localarda - protokolde toplam kaç kişi var. Kapasitesi 1265, kenarları zaten boş. Toplamda 250'ye yakın kişi var sadece. Maratonda da localar var. Alt ve üst localar var. Üst locaların önü zaten pankartla kapalı. Alt localarda da beyaz brandalar var. Kapalı localar. İnsan yok burada. Galatasaray yönetimine soruyorum, nerede bu 3 bin kişi? Yalanlarınızla bütün Türkiye'yi kirlettiniz. Ya çıkıp özür dileyeceksiniz ki ben zannetmiyorum bu erdemi gösterebileceklerini."

"Yenilen kulüp olarak gidip Galatasaray'ı tebrik ettik medeni şekilde. Biz maçlardan sonra sonuç ne olursa olsun tezahürat yapmadık. Biz yönetici kimliklerimizle buradayız. Taraftar gibi davranırsak konu çok farklı yerlere gider."

"Galatasaray yöneticilerinin yönetici olduklarını unutup holigan gibi çileden çıkmış gibi nasıl davrandıklarını göstereceğiz. Edepsizliği, seviyesizliği kamuoyu görecek. Hiçbir rakibimiz Kadıköy'de böyle bir tavır sergilemedi. Görüntülerde Galatasaray yönetim kurulu üyelerinin nasıl holigan kimliğine büründüklerini tüm Türkiye görsün. 2.5-3 senelik yöneticilik kariyerimde ilk kez böyle bir şey görüyorum. Bu seviyesizlik olunca, biz gittik uyarımızı yaptık ve içeriye gittiler."

"Fenerbahçe Başkanını küfür etmiş duruma düşürmeye çalışıyorlar. Burada Mustafa Cengiz çok ciddi yanlış yolda. Bu yol yol değildir. Bu yalanı da şiddetle kınıyoruz. Bunlar yapanın yanına kar kalmasın."

"Tebrik eden başkan bir tarafta, provokasyon yapan futbolcular bir yanda. Medya mensuplarından ricamız, bunları konuşun. Bunlar, yapanın yanında kâr kalmasın. Medya mensuplarından ricamız bu yalanları konuşun. Bu yapanların yanına kar kalmasın. Medyaya burda çok görev düşüyor. Artık bunu herkesin konuşması lazım."

'Bu anlaşılabilir bir şey değil'

"Bahsedilen voleybol maçında ben de vardım. Maç sonunda takımımızı alkışladık. Galatasaray başkanı da bizim takımı alkışladı, bizim başkanımız da onların takımını alkışladı. Hoş bir görüntü oluştu orada. Bu kadar, olayların ortaya çıkabileceğini düşünmemek... 2021 yılındayız, teknolojiyle yaşıyoruz. Bu anlaşılabilir bir şey değil. Onlara göre ne büyük bir başkanımız var ki başkanımız alkışla diyor alkışlıyorlar, 17 kulübe imzala diyor imzalıyorlar."

"Söyledikleri beş yalanı da net bir şekilde, görüntüler eşliğinde ortaya çıkardık. Her şey ortada, kanıtlı bir şekilde ortada. Bir günlük çalışmayla zaten somut bir şekilde ortaya dökülmüş oluyor."

Arda Turan açıklaması

"Maçtan sonra soyunma odalarında yapılanlar maçın devamı sayılıyor. İnsanlar sevinebilir, yaşanabilir ama buralardan ortaya çıkan görüntülere tabii ki ceza verilebiliyor. Soyunma odasından çekilen görüntüler Etebo'nun hesabından paylaşılmış bir görüntü. Belirsiz, kaynak belli olmayan görüntü olarak benimsiyorlar. Sanki biz alıp servis etmişiz gibi konuşuyorlar. Eğer siz TFF, PFDK olarak bunlara ceza vermezseniz yarın her takım içinde küfür ve hakaret olan görüntüler paylaşır. Kötü bir emsal teşkil eder."

"Ayıp olan 'Fenerbahçe'nin başkanı emniyet güçlere kadar küfür etti' diyen bir başkanın, kendi futbolcusunun ettiği küfrü 'Kim küfür etmiyor ki?' şeklinde savunması."

"PFDK'nın 38. maddesinde, küfürlü paylaşım yapanın 6 maç men cezası alacağı belirtiliyor. Bunun peşinde değiliz ama Etebo'nun da o paylaşımdan dolayı ceza alması gerekirdi. Etebo ceza almadı diye sevineceklerine Arda'dan bahsediyorlar."

'Abdurrahim Albayrak'ın açıklamaları şantajdır!'

"Galatasaray'ın ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak'ın oyuncularımızla ilgili yaptığı açıklamalar şantajdır. İki sene önce "VAR kayıtları elimizde" diyerek şantaj yapmıştı. Savcılarımız harekete geçmemişti. Fenerbahçe'nin oyuncuları hakkında söylenen söylemler var. Bunlar şantaj içerikli. Elimde birçok oyuncunun fotoğrafı var ama kimseye vermedim demesi şantaj içeriyor."

"Siz önce gidip oyuncuyla görüşürseniz, oyuncuyu yanınıza alarak bonservis pazarlığında işiniz kolaylaşır. Onlar da böyle yapmaya çalışıyor. TFF'nin, UEFA'nın kurallarına aykırı bir durumdur bu. Galatasaray yönetimi maalesef yurt içindeki pek çok transferde usulsüzlük yapmakta. Kulüp ile anlaşmadan oyuncularla anlaşmaya çalışıyorlar. Türkiye'deki tüm Anadolu kulüpleri, hemen hemen hepsi bu durumdan rahatsız."

"Oğulcan Çağlayan olayında da bunu yaşadık. Resmiyete dökülmüş, oyuncunun aldığı cezayla usulsüz transfer cezası var."

'Kamuoyunu manipüle ettiler'

"Rize'de yatan bir aslan var dediler. Kamuoyunu manipüle ettiler. Vedat'ın çocukluğunda çekilmiş, üstünde Fenerbahçe formasıyla olan fotoğrafları var."

İrfan Can Kahveci açıklaması

"Aynısını İrfan Can Kahveci için yapıyorlar. İrfan'ın buraya gelmeden önce araba bir videosu var. İrfan Can Kahveci, birkaç ay önce yaptığı paylaşımda Alex ve Emre'yi izlediğini ve onları beğendiğini söyledi. Buradan da anlaşılıyor kimi takip ettiği... Bir Galatasaraylı futbolcuyu saymaması da dikkat çeken bir detay. Burada Galatasaray'a sormak lazım. Madem bu kadar fotoğrafınız var, 3 futbolcuyla ilgilenmişsiniz, boynunuza sarılmışsınız. Madem bu kadar yakındınız, bu kadar duygusal bir bağ vardı, nasıl da Fenerbahçe 3 futbolcuyu aldı?"

'Rıdvan Dilmen sezonu diyerek bir algı yarattılar'

"Burada Galatasaray'ın tescilli yalanlarını ortaya dökmüş olduk. Geçen sene devre arasında Fenerbahçe'ye 'Zorlu' ifadesiyle saldırı yaptılar. O noktadan sonra Fenerbahçe hakem hatalarına maruz kaldı. Rıdvan Dilmen sezonu diyerek bir algı yaratıp, geçen sezonki 'Zorlu' sloganlarıyla hakemleri etkilemeye çalışıyorlar. Kamuoyunun buna artık karnı tok. Son 2 haftaya baktığınızda, hangi takımın nasıl kırılmalar yaşadığı ve hangi takımın nasıl güçlendirilmeye çalışıldığı ortada."

"Ben Serdar Tatlı'nın MHK Başkanı olmasını istediğimi söyledik ilgililer biliyor" sözünü Fenerbahçe Kulübü Başkanı söylemiş olsa ortalık nasıl olurdu. Medyadaki tetikçileri nasıl bir algı yaratırlardı? Biz böyle bir kulüp değiliz. Bunlara müsaade edemeyiz. Serdar Tatlı'yı isteyen kimmiş ve son 2 haftada ligin seyrini etkileyen kararlar kimin lehinde olmuş."

'Bu seviyelere geldiğimiz için üzgünüz'

"Biz burada 7 tane yalanlarını kanıtlarıyla ortaya koyduk. Son haftalarda yaşanan hakem hatalarıyla ilgili kimin nasıl demeci varmış ortaya koyduk. Yeni yalanlar olursa biz onları yine ortaya koyarız. Üslubumuzda yanlışlık olduysa biz Fenerbahçe camiasından özür diliyoruz. Bu seviyelere geldiğimiz için üzgünüz ama bunu da yapmak zorundaydık. Biz Fenerbahçe camiasının hakkını savunmakla yükümlüyüz. aha evvel de yalanları olmuştu biz gülerek geçiştirmiştik. Ama dozu artınca biz bu açıklamaları yapmak zorunda kaldık. İnşallah bundan sonra bize gerek kalmaz ama kalırsa çıkar yine söyleriz."

Şampiyonluk açıklaması

"Puan puana 3 takım var zirvede. Taraftarımızdan, camiamızdan isteğimiz, sezon sonuna kadar desteklerimize devam edelim. Lütfen desteğimizi artıralım. Fenerbahçe camiasının en büyük avantajı kenetlenmesidir. Sezon sonu inşallah bu yolun sonu şampiyonluk olur."

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Ve transfer bitti! Resmen açıkladı
Ve transfer bitti! Resmen açıkladı

Ve transfer bitti! Resmen açıkladı

Son dakika Beşiktaş haberleri... Beşiktaş'ta gündemi meşgul eden Sergen Yalçın mevzusu mutlu sonla sonuçlanırken, siyah-beyazlılar genç teknik direktörüyle yeniden anlaştı. Sözleşme toplantısında yer alan Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, serbest futbolcu statüsündeki Salih Uçan ile anlaştıklarını açıkladı.

Ve Sergen Yalçın'da mutlu son! İşte alacağı ücret...
Ve Sergen Yalçın'da mutlu son! İşte alacağı ücret...

Ve Sergen Yalçın'da mutlu son! İşte alacağı ücret...

Son dakika Beşiktaş haberleri... Beşiktaş'ta yönetici Emre Kocadağ ile teknik direktör Sergen Yalçın arasında son bir görüşme gerçekleştirileceği basına yansımıştı. Bu görüşmeye başkan Ahmet Nur Çebi'nin de iştirak edeceği belli oldu. Böylelikle ikili yüz yüze bir araya gelmiş olacak. Toplantıdan çıkan sonuç ise Beşiktaş'ın kaderini tayin edecek.

Ve anlaşma tamam! Bomba patlıyor...
Ve anlaşma tamam! Bomba patlıyor...

Ve anlaşma tamam! Bomba patlıyor...

Son dakika Galatasaray haberi... Fatih Terim'in uzun süredir istediği Kaan Ayhan'da Galatasaray mutlu sona çok yakın. Aslan, milli futbolcuyla ön anlaşma sağladı.

G.Saray'da Elmas dönemi
G.Saray'da Elmas dönemi

G.Saray'da Elmas dönemi

Galatasaray'da Olağan Seçim Genel Kurul Toplantısı neticesinde kulübün 38'inci başkanı seçilen Burak Elmas ve yönetim kurulunun görevi devralma töreni, bugün Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu Yönetim Kurulu Toplantı Odası'nda gerçekleşti.

Sergen Yalçın ve transfer açıklaması
Sergen Yalçın ve transfer açıklaması

Sergen Yalçın ve transfer açıklaması

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, Sergen Yalçın ile anlaşılmasının ardından kameraların karşısına geçti. Kocadağ, Sergen Yalçın ile yapılan anlaşmanın detaylarını ve Beşiktaş'ın transferdeki son durumunu hakkında açıklamalarda bulundu. transfer"1 sene olması hocamızın tercihi. Bizim için de uygun bir süreç. O anlamda, bizim seneye takılacak bir konumuz yok. Bizim Sergen Yalçın ile gönül birlikteliğimiz, sözleşmelere sığacak şekilde değil. Oradaki sözleşmede yazan süre, sadece bir madde" dedi.

Ezeli rakibe imzayı attı!
Ezeli rakibe imzayı attı!

Ezeli rakibe imzayı attı!

İtalya Serie A takımlarından Inter, milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu'nu 3 yıllık sözleşmeyle kadrosuna kattı.

Radamel Falcao geri döndü
Radamel Falcao geri döndü

Radamel Falcao geri döndü

Galatasaray, yeni sezon hazırlıklarına bugün yaptığı antrenmanla devam etti. Karantina süresi dolan ve testleri negatif sonuç veren Kolombiyalı oyuncu Radamel Falcao, takıma katıldı.

Taylan Antalyalı ameliyat oldu
Taylan Antalyalı ameliyat oldu

Taylan Antalyalı ameliyat oldu

Galatasaray'da Taylan Antalyalı, milli takım kampının ardından sağlık ekibi tarafından planlanan programı dahilinde başarılı bir kasık fıtığı ameliyatı oldu.

Mustafa Cengiz istifa etti
Mustafa Cengiz istifa etti

Mustafa Cengiz istifa etti

Galatasaray Sportif AŞ'de istifa eden yönetim kurulu başkanı Mustafa Cengiz'in yerine Burak Elmas seçildi.

Fatih Terim raporunu verdi, işte takımdan ayrılacak isimler
Fatih Terim raporunu verdi, işte takımdan ayrılacak isimler

Fatih Terim raporunu verdi, işte takımdan ayrılacak isimler

Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim'in yeniden Florya'ya geri dönmesiyle transferde hareketli saatler yaşanmaya başladı. Şampiyonlar Ligi ön elemesinde oynanacak PSV maçı öncesi kamp kadrosunu şekillendirmek isteyen Terim, transfer raporunu yönetime iletti. Galatasaray'da takımdan ayrılacak isimler de netlik kazandı. İşte detaylar...

Koç'un o sözleri Yıldırım'ı çileden çıkardı! Meğer toplantı bu yüzdenmiş
Koç'un o sözleri Yıldırım'ı çileden çıkardı! Meğer toplantı bu yüzdenmiş

Koç'un o sözleri Yıldırım'ı çileden çıkardı! Meğer toplantı bu yüzdenmiş

Son dakika Fenerbahçe haberleri... Fenerbahçe'de başkanlık seçimine sayılı günler kala Aziz Yıldırım'ın basın toplantısı düzenleyeceği haberi gündeme bomba gibi düştü. Eski başkanın basın toplantısı düzenleyecek olmasına sebep olan ise Ali Koç'un açıklamaları...

Fenerbahçe için sürpriz teknik direktör iddiası
Fenerbahçe için sürpriz teknik direktör iddiası

Fenerbahçe için sürpriz teknik direktör iddiası

Fenerbahçe'de, teknik direktörün netleşmesi konusunda geri sayım başladı. Başkan Ali Koç'un, gündemdeki isimlerin yanı sıra sürpriz birkaç teknik adamla da görüştüğü bildirildi.

O iddialara yalanlama geldi
O iddialara yalanlama geldi

O iddialara yalanlama geldi

A Milli Takım'ın EURO 2020'ye vedasının ardından Trabzonsporlu futbolcu Abdulkadir Ömür'ün teknik direktör Şenol Güneş'e söylediği sözlere genç futbolcudan yalanlama geldi.

Sergen Yalçın sorusuna ne cevap verdi?
Sergen Yalçın sorusuna ne cevap verdi?

Sergen Yalçın sorusuna ne cevap verdi?

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Kulüpler Birliği başkanlığından istifa etti.

G.Saray ve Beşiktaş Brezilyalı yıldızın peşinde
G.Saray ve Beşiktaş Brezilyalı yıldızın peşinde

G.Saray ve Beşiktaş Brezilyalı yıldızın peşinde

Beşiktaş'ın bir süredir görüşüp anlaşma sağlayamadığı Alex Teixeira için, Burak Elmas'ın seçimi kazanmasıyla birlikte Galatasaray da devreye girdi. Sarı-Kırmızılılar, şu sıralarda boşta olan 31 yaşındaki Sambacı'nın yıllık ücret ve imza parası talebini karşılamaya hazır. İki tarafın da temasları sürüyor.

Fenerbahçe'ye Edin Dzeko transferinde kötü haber
Fenerbahçe'ye Edin Dzeko transferinde kötü haber

Fenerbahçe'ye Edin Dzeko transferinde kötü haber

Başkan Ali Koç'un 'seçim hediyesi' olarak transferini gerçekleştireceği söylenen Edin Dzeko transferi çıkmaza girdi.

Sadık Çiftpınar sürprizi! Yeni takımı belli oldu
Sadık Çiftpınar sürprizi! Yeni takımı belli oldu

Sadık Çiftpınar sürprizi! Yeni takımı belli oldu

Süper Lig'in yeni ekiplerinden Altay'ın geçen sezon 2'nci Lig'de Bodrumspor formasıyla müthiş bir performans sergileyen Ozan Sol'la prensip anlaşmasına vardığı öğrenildi. Siyah-beyazlılar, Fenerbahçe'den ayrılması gündemde olan stoper Sadık Çiftpınar'la da temaslarını sıklaştırdı.

Galatasaray'da Belhanda sürprizi! İmzayı atıyor...
Galatasaray'da Belhanda sürprizi! İmzayı atıyor...

Galatasaray'da Belhanda sürprizi! İmzayı atıyor...

Galatasaray'da Fatih Terim'in tekrar göreve başlamasının ardından transferde önemli adımların atılması bekleniyor. Gündeme Faslı yıldız Younes Belhanda geldi. Fatih Terim, Belhanda için sürpriz bir karar aldı.

Gökhan Töre Beşiktaş yönetiminden haber bekliyor
Gökhan Töre Beşiktaş yönetiminden haber bekliyor

Gökhan Töre Beşiktaş yönetiminden haber bekliyor

Beşiktaş'la sözleşmesi sona eren Gökhan Töre'nin, siyah beyazlı yönetimden yeni sözleşme için teklif beklediği öğrenildi.

Beşiktaşlı taraftarlardan flaş karar! Bakın ne yaptılar
Beşiktaşlı taraftarlardan flaş karar! Bakın ne yaptılar

Beşiktaşlı taraftarlardan flaş karar! Bakın ne yaptılar

Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın'la anlaşma sağlanamamasının ardından Siyah-Beyazlı taraftarlar sosyal medyadan yönetime öfke kustu! Taraftarlar Twitter üzerinden kampanya başlatıp Sergen Yalçın'a destek amacıyla başarılı teknik adamın evinin önünde toplanma kararı aldı. İşte detaylar…