• 4 Mart 2022 Cuma 20:22
  • |
  • Son Güncelleme:

Meğer o kulüp Inter'miş! Juventus'un sahibi Andrea Agnelli açıklamıştı

12 kurucu kulüp tarafından ilan edilen Avrupa Süper Ligi'nden çıkan takımın Inter olduğu ortaya çıktı. Juventus'un patronu Andrea Agnelli geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada bir kulübün Avrupa Süper Ligi projesinden ayrıldığını duyurmuştu. Andrea Agnelli'nin ismini vermediği takımın Inter olduğu belirtildi.

Me%C4%9Fer+o+kul%C3%BCp+Inter%E2%80%99mi%C5%9F%21;+Juventus%E2%80%99un+sahibi+Andrea+Agnelli+a%C3%A7%C4%B1klam%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1

AS gazetesinin haberine göre Serie A ekiplerinden Inter, Avrupa Süper Ligi projesinden ayrıldı. Inter turnuvaya dahil olurken projeden ayrılmalarına müsaade eden özel bir madde vardı. Inter'in projeden neden ayrıldığı bilinmezken bu durum kulüp patronlarının gelecekte takımı satma ihtimaliyle ilişkilendirildi.

INTER'İN AYRILMASI DİĞER 11 KULÜBÜ KAPSAMIYOR

Inter'in projeden ayrılmasını sağlayan özel madde diğer 11 kulübü kapsamıyor. Diğer kulüpler Avrupa Süper Ligi'nden ayrıldığını duyursalar da Agnelli'nin açıklamalarına göre sözleşmeye bağlılıkları devam ediyor.

AVRUPA SÜPER LİGİ'NİN ORTA SÖZLEŞMESİNİ İMZALAYAN KULÜPLER

Avrupa Süper Ligi konusunda mutabakata varan ve ortak sözleşme imzalayan kulüpler şu şekilde: Real Madrid, Barcelona, Juventus, Milan, Atletico Madrid, Manchester United, Manchester City, Chelsea, Liverpool, Arsenal, Tottenham.

ANDREA AGNELLİ NE DEMİŞTİ?

Financial Times'ın Londra'daki spor panelinde konuşan Andrea Agnelli, 12 kulübün 150 sayfalık bir sözleşme imzaladığını ve tüm kulüplerin buna göre hareket etmek zorunda kaldığını dile getirmişti. Agnelli, "150 sayfalık bir sözleşmeye imza atan 12 kulüp var ve bu kontrat 11'ini hala kapsıyor" sözleriyle bir kulübün projeden ayrıldığını doğrulamıştı.