• 16 Şubat 2022 Çarşamba 09:48
  • |
  • Son Güncelleme:

Mbaye Diagne'de imdada Eyüpspor yetişti! Galatasaray krizi böyle aştı

Galatasaray'da 13 milyon TL'lik Mbaye Diagne krizini Eyüpspor çözdü... "Sözleşmeni şimdi feshedip sezon sonu aynı şartlarda 1 yıllık yeni kontrat yapalım." şartıyla kontratı feshedilmek istenen Diagne, önce "hayır" dedi sonra 13 milyon liraya varan alacağını isteyerek şartlı evet yanıtını verdi. Nakit sıkıntısı çeken Galatasaray'ın imdadına ise Eyüpspor yetişti.

Mbaye+Diagne%E2%80%99de+imdada+Ey%C3%BCpspor+yeti%C5%9Fti%21;+Galatasaray+krizi+b%C3%B6yle+a%C5%9Ft%C4%B1

Ara transferde kadrosunu Bafetimbi Gomis, Erick Pulgar, Inaki Pena, Semih Kaya ile güçlendiren ve Omar Elabdellaoui'ye yeniden lisans çıkaran Galatasaray'ı en fazla uğraştıran futbolcu Mbaye Diagne oldu. Yabancı kontenjanında Omar'a yer açabilmek için 8 Şubat'ta sözleşmesi feshedilen Diagne'yi buna ikna etmek kolay olmadı. Peki o o süreçte neler yaşandı...

Baskın Kadıköy: Trabzonsporlulardan Fenerbahçe maçına "Truva atı"

DIAGNE PARASINI GARANTİYE ALMAK İSTEDİ

Hürriyet'te yer alan habere göre yönetim, sakatlığı nedeniyle nisan ayına kadar sahalardan uzak kalacak olan Diagne'ye, "Sözleşmeni şimdi feshedelim, sezon sonu aynı şartlarla 1 yıllık yeni kontrat yapalım" teklifini götürdü. Diagne, "Hayır" dedi. Sarı kırmızılı yöneticiler ısrar etti, yine olumsuz yanıt verdi. Senegalli futbolcunun bu kadar inat etmesinin sebebi, geçmişten kalan alacaklarıydı.

Okan Buruk derken Galatasaray'ın yeni teknik direktörü... Luis Campos onu getiriyor

EYÜPSPOR ÇEK VERDİ

Kulüpten 13 milyon TL alacağı bulunan Diagne, bu paranın garanti altına alınması halinde sözleşmeyi feshetmeyi kabul edeceğini bildirdi. Kasada halihazırda o kadar para bulunmadığı için, "Sana çek verelim" denildi. Diagne çeki kabul edince Sekidika ve Oğulcan'ın satın alma opsiyonuyla kiralandığı Eyüpspor'dan alınan çekle beraber kriz çözüldü.