• 12 Ocak 2021 Salı 13:23
  • |
  • Son Güncelleme:

Marius Sumudica, Gaziantep sonrası Türkiye'den teklifler aldığını söyledi

Marius Sumudica, Gaziantep sonrası Türkiye'den teklifler aldığını söyledi

Gaziantep FK ile yeni sözleşme konusunda anlaşamayan ve Kırmızı-Siyahlılarla yollarını ayıran Rumen teknik direktör Marius Sumudica, ülkesinin basınına açıklamalarda bulundu. Sumudica, Gaziantep'ten ayrıldıktan sonra Türkiye'den teklifler aldığını belirtti.

Gaziantep FK ile yollarını ayıran Marius Sumudica ülkesinde önemli açıklamalar yaptı.

“TÜRKİYE’DEN TEKLİFLER ALDIM”

Digisport'a konuşan Sumudica, "Eve gitmek ve ara vermek istiyorum. Türkiye dahil telefon görüşmeleri ve teklifler aldığım gerçeğini saklamıyorum. Şu anda geri dönme vaktinin geldiğini sanmıyorum. Şimdi dinlenmek istiyorum. Ciddi bir projem yoksa yazın geri döneceğim" dedi.

Marius Sumudica, Gaziantep FK ile yollarının ayrılması ile ilgili olarak ise şunları söyledi:

“YAPTIĞIM ŞAKANIN AĞIR OLDUĞUNU BİLMİYORDUM, ŞEHİR GÜCENDİ VE ŞİMDİ ONLARI ANLIYORUM”

"Maçtan sonra doğruyu söyledim, yönetime o şakayı tekrarladım ve 'para sorunum yok' dedim. Konu para değil saygı ile ilgiliydi. Şakayla, karımdan kulübe vermek için biraz para isteyeceğimi söyledim. Gaziantep şehrinden ve başkandan özür dilerim, büyüyen bir şakaydı. Gaziantep kulübüne çok şey borçluyum, bana iyi koşullar sundular. Birçok koç buraya gelmek ister ama o anda gücenmiş hissettim. Bana şakadan rahatsız olduklarını söylediler. Kimseden merhamet istemiyorum, benim için aldığım sonuçlar zaten konuşuyor. Ben çelişkili bir adamım ama kendimi bu şekilde motive ediyorum. Şakanın ağır olduğunu bilmiyordum. Şehir gücendi ve şimdi onları anlıyorum."

“MIRALLAS BENİ ARADI”

"19 oyuncu bana mesaj attı. Neden ayrıldığımı anlamıyorum. Everton için oynayan Kevin Mirallas bana yazdı. Bana birlikte çalıştıkları en iyi koç olduğumu söylediler. Türkiye'de yılın teknik direktörü seçildim ve takıma gönül rahatlığı vermek istedim. Oyuncular bana "Kalır mısın?" diye sordu.

“YÖNETİM BANA EN İYİ HOCAYA SAHİP OLDUKLARINI ANCAK BU ŞAKA YÜZÜNDEN DEVAM EDEMEYECEKLERİNİ SÖYLEDİ”

Geride bir şey bırakıyorum ve onların Sumudica ile yaptıklarından daha fazlasını başarmalarını istiyorum. Yönetim bana en iyi koça sahip olduklarını ancak bu şaka yüzünden devam edemeyeceğini söyledi. Avrupa kupalarına ulaşabileceğimi düşünüyordum."