• 2 Mart 2022 Çarşamba 16:47
  • |
  • Son Güncelleme:

Mario Balotelli'nin Adana sözleri gündem oldu: Neyse ki...

Adana Demirspor'un başarılı futbolcusu Mario Balotelli, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo ile aynı kalitede olduğunu belirten Mario Balotelli, “Şimdiki aklım olsa Manchester City'de Ballon d'Or kazanabilirdim” dedi. Adana'yla ilgili de konuşan Balotelli, "Burada çok sakinim. Sadece antrenman yapıyorum. Neyse ki yapacak fazla bir şeyin olmadığı bir şehirde yaşıyorum" ifadelerini kullandı.

Mario+Balotelli%E2%80%99nin+Adana+s%C3%B6zleri+g%C3%BCndem+oldu:+Neyse+ki...

The Athletic için Mario Balotelli ile röportaj yapan eski futbolcu Nedum Onuoha (Manchester City'de 2004-2012 tarihleri arasında yer alan eski defans oyuncusu), "Carrington'da (City'nin antrenman sahası) unutamayacağım şey birisi Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo hakkında konuştuğunda, Mario "Onlar kadar iyiyim" derdi" ifadelerini kullandı.

Mario Balotelli ile röportaj için 5 ay uğraştığını kaydeden Onouha, "Ondaki değişime inanamadım" dedi.

Balotelli, Onouha'ya verdiği röportajda ise şöyle konuştu:

Yüzde yüz eminim, bu oyuncularla aynı kalitedeyim; ancak Messi ve Ronaldo'nun seviyelerine gelmek için bazı şansları kullanamadım.

Bu günlerde Ronaldo kadar iyiyim diyemem; çünkü Ronaldo kaç tane Altın Top (Ballon d'Or) kazandı? Messi ve Ronaldo ile kendinizi kıyaslayamazsınız, hiç kimse yapamaz. Ancak futbol kalitesinden bahsedersek, dürüst olmak gerekirse onları kıskanacak hiçbir şeyim yok.

City'den ayrılmam en büyük hatalarımdan biriydi. Ayrıldıktan sonra Milan'da bir buçuk yıl iyi oynasam da daha sonra bazı problemler yaşadım. Şimdi daha tecrübeliyim, o zaman City'den ayrılmamam gerektiğini biliyorum.

Her yıl City'nin gelişimini, gelişimini ve gelişimini gördük. Orada uzun yıllar Sergio Aguero gibi olabilirdim.

Şimdiki düşünce yapım olsaydı (Gülüyor) City'de muhtemelen Ballon d'Or kazanabilirdim. Buna eminim.

Manchester City, 2011-12'de inanılmaz bir sonla şampiyonluğa ulaşmıştı. Son haftaya ezeli rakibi Manchester United'ın averajla önünde giren City, son dakikalarına 2-1 geride girdiği maçta Queens Park Rangers'ı 3-2 mağlup ederek 44 yıllık şampiyonluk özlemini dindirmişti. Uzatmalardaki Kun Aguero'nun golünün asistini ise Mario Balotelli yapmıştı.

"NEYSE Kİ YAPACAK FAZLA BİR ŞEYİN OLMADIĞI BİR ŞEHİRDE YAŞIYORUM"

Adana günleriyle ilgili olarak ise Mario Balotelli, "Burada çok sakinim. Sadece antrenman yapıyorum. Neyse ki yapacak fazla bir şeyin olmadığı bir şehirde yaşıyorum. Burada sadece sinemaya gidebiliyorsunuz. Bu yüzden burasıyla ilgili fazla konuşacak bir şey yok. Bu her zaman istediğim bir şeydi. İnsanların sadece futbolum hakkında konuşmalarını istiyorum. Hayatım hakkında değil" diye konuştu.

Bundan sonraki hedefleriyle ilgili de Balotelli, "Artık sadece iki hedefim kaldı. İtalya Milli Takımı ile Dünya Kupası'na gitmek ve Adana Demirspor ile Süper Lig'de ilk 3'e girmek. Kolay olmayacağını biliyorum ama aklımda sadece bu iki hedef var" açıklamasını yaptı.