• 21 Şubat 2021 Pazar 00:53
  • |
  • Son Güncelleme:

Maç sonu olay yorum! 'Muslera'yı beğenmeyenler var!'

Spor yorumcusu Tümer Metin, Galatasaray'ın Aytemiz Alanyaspor'u 1-0 mağlup ettiği karşılaşmayı değerlendirdi.

Ma%C3%A7+sonu+olay+yorum%21;+%E2%80%99Muslera%E2%80%99y%C4%B1+be%C4%9Fenmeyenler+var%21;%E2%80%99

Ünlü yorumcu ve eski futbolcu Tümer Metin, Galatasaray'ın Aytemiz Alanyaspor'u 1-0 mağlup ettiği mücadeleyi TRT Spor'da yayınlanan "Stadyum" programında yorumladı.

Kalesinde devleşen Fernando Muslera hakkında konuşan Tümer Metin,, "Galatasaraylı yakın arkadaşlarım var, Muslera'ya sallıyorlar zaman zaman, beğenmiyorlar. 'Muslera'nın ayak tekniğini beğenmiyorum.' diyorlar. Muslera'nın ayak tekniğini beğenmiyorsan, dünyada başka kaleci bulman zor. 34 tane maç oynamış, 1-2 tane çıkışlarda hata yaptıysa oraları eleştiren arkadaşlarım var. Biraz fotoğrafa bütünden bakmak lazım. Galatasaray, son 8 maçta iyi performans yakaladı. Muslera'nın da en az Mustafa Muhammed kadar ve önemli katkısı var." dedi.

Galatasaray, kritik virajdan hasarsız döndü! 0-1

Galatasaray'ın son haftalardaki fikstürü için "zor ve kesin bir virajdı" diyen Metin, sözlerine şöyle devam etti:

Galatasaray, bu kadar ivmelenmişken endişe verici bir deplasmandı. Giderken ister istemez düşünürsünüz. Fatih Hoca'nın kadro tercihi de, 'Oyun bir başlasın, biz gidişata göre hamlemizi de kenardan yapabiliriz' tercihiydi. Biraz adalet, biraz da Taylan'ı dinlendirelim düşüncesiydi. Etebo'nun da son maçlarda yükselen bir performansı vardı.

Rıdvan Dilmen'den flaş yorum: Galatasaray yarıladı

Tümer Metin'in yorumlarından öne çıkan satır başları şöyle:

- "Taylan, Babel, Belhanda ve hatta Emre Akbaba, 5'ini de 11'de gördüğümüz zamanlar vardı. Galatasaray'ın kadrosu geniş. Mustafa Muhammed önde, Onyekuru kanatta, Gedson ortada, Yedlin sağdaydı. 4 tane yeni transferle başladı Galatasaray. Etebo'nun da 'O dirayeti gösterebilir miyiz, Alanya çok iyi pas yapıyor, iç saha takımı, pası kırabilir miyiz' diye 11'de başladığını düşünüyorum. Faydalı oldu mu, düşüncede faydalı oldu."

Fatih Terim'den olay gönderme: Bir tuzağı daha bertaraf ettik

- "İlk 25 dakikada çok beğendim Galatasaray'ı. Mustafa Muhammed'e bayıldım ilk 25 dakika. Galatasaray, biraz baskı yediğinde, Luyindama uzaklaştırmak için uzun vurduğunda bile oralarda iyi işler yaptı. Geçişleri çok iyi sağladı. Hem oynadı, hem oynattı."

Ve Zorbay Küçük'ün babası Feyzullah Küçük konuştu! Oğlu Galatasaraylı mı? yanıt verdi...

"FENERBAHÇE'YE DE MAĞLUP OLDUN"

- "Maçın ilk 25 dakikasında Çağdaş Hoca'nın da oyuna müdahale etmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Tayfur'un tarafı çok aksadı. Savunmanın sağ kanadı. Mustafa Muhammed pozisyon buldu, Onyekuru o taraftan golü yaptı. Üst üste baya açık verdi. İçeride bir dokunuşla çözdü. Ancak, golü yemişti çözdüğünde. Alanya topa sahip olan taraftı."

Yusuf Günay'dan Ali Koç'a sert gönderme: Paranın gücüne rağmen...

- "Hatırlayalım, Çağdaş Hoca İstanbul'daki Fenerbahçe maçından sonra oyun anlayışını eleştirmişti. Topa sahip olmak önemli meziyet. Maçı izleyemeyenler sadece istatistiklere baksa, Galatasaray'ın 3 puanla dönüp dönmediğinden şüphe edebilirler. İstatistikler de her şeyi göstermez, her şeyi anlatmaz. Günün sonunda Fenerbahçe'ye de mağlup oldun."

Abdurrahim Albayrak'tan o iddiaya yanıt: Yazıktır

"DİREĞİN ARASINA VURMAK BAŞKA BİR ŞEY"

- "Topa sahip olmak güzel, sana bir şeyi anlatır ama çözüm üretmek, 3 direğin arasına vurmak başka bir şey. İlk yarıda çok net pozisyonlar var. Salih'in kaçırdığı direkten dönen, Efecan'ın ortalayıp Babacar'ın kaçırdığı var. Ancak, Galatasaray'ın da çok net 4 pozisyonu var. O süreçte Emre Kılınç'ın hiç böyle başka işlere karışmadan, rollere bürünmeden iyi işler yaptı. Görev verildi oynadı sezon içerisinde. İşini iyi yaptı."

- "1-0'dan sonra tamamen Alanyaspor'un üstünlüğünde, topa sahip olarak üstünlüğünde, oyun olarak değil. Galatasaray ikinci yarı pozisyon bulamadı. Mustafa Muhammed'i istasyon olarak kullanamadı. Baskıyı ister istemez gördü."

Semih Tokatlı: Galatasaray'a karşı oynamak bizim için sevinçli ama üzüntülüyüz