• 28 Nisan 2021 Çarşamba 23:19
  • |
  • Son Güncelleme:

Maç bitti, Rize'de ortalık karıştı! 'İstilacılar'

Maç bitti, Rize'de ortalık karıştı! 'İstilacılar'

Beşiktaş, Çaykur Rizespor'u deplasmanda 3-2 mağlup etti, maçın bitiş düdüğüyle birlikte iki takımın görevlileri arasında arbede yaşandı. Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü Hasan Bakır, maçın ardından "Şampiyonluğa giderken, gittiğin her yerde istila edercesine davranmak, saygıyı, fair play ruhunu ortadan kaldırır. Rakip kazandı, tebrik ediyoruz ama maçın geneline baktığımızda sempatiyi ortadan kaldıracak çok hareket gördük. Sergen hocanın rakibe bu kadar saldırmasının, rakibi bu kadar küçümsemesinin anlamı yok." dedi.

Süper Lig'in 38. haftasında lider Beşiktaş, Çaykur Rizespor'u 3-2 mağlup etti, karşılaşmanın son anlarında tansiyon yükseldi. Maçın son saniyelerinde Çaykur Rizespor'un kazandığı korneri sonrası Abdulkadir Bitigen, karşılaşmayı bitiren düdüğü çaldı, saha karıştı.

Kara Kartal, hedefe bir adım daha yaklaştı! 2-3

Çaykur Rizespor cephesi Bitigen'e tepki gösterirken, saha dışından birisi Dorukhan Toköz'le tartıştı. Saha içinde gerilim yükseldi, araya giren iki takım teknik heyeti ve futbolcuları olayı sonlandırdı.

Sergen Yalçın: Hiç inanmak istemediğimiz işler oluyor

İki takım futbolcuları ve teknik heyetinin araya girmesiyle gerginlik büyümeden sona erdi.

Maçın ardından konuşan Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü Hasan Bakır, karşılaşmada Sergen Yalçın'ın kendilerini küçümsediğini ve kendilerine saldırdığını iddia etti.

Hasan Bakır'ın açıklamaları şu şekilde:

"Şampiyonluğa giderken, gittiğin her yerde istila edercesine davranmak, saygıyı, fair play ruhunu ortadan kaldırır. Rakip kazandı, tebrik ediyoruz ama maçın geneline baktığımızda sempatiyi ortadan kaldıracak çok hareket gördük. Sergen hocanın rakibe bu kadar saldırmasının, rakibi bu kadar küçümsemesinin anlamı yok. Kulüp olarak kötü oyunumuzun nedenini soracağız ama şu bir gerçek ki sahada hiç göze hoş gelir, anlaşılır hareketler olmadı ancak hakem de hafta içi eleştirilerin etkisinde kaldı herhalde ki hem Beşiktaş kulübesine, hem Beşiktaşlı oyuncuların anlamsız tepkilerine ayak uydurdu. Bu üzücü, Türk futbolu yıllardır bununla uğraşıyor, bunlar Türk futbolunun kurtulması gereken prangalardır."

Kevin N'Koudou: Umarım şampiyon olacağız

"SERGEN HOCA 10 KEZ ATILMASI LAZIMDI"

"Biz de deplasmanlara gidiyoruz, bu kadar saldıran bir anlayışımız yok. Futbola yakışmayan çirkin davranışlarla karşı karşıya kaldık. Hakemlerin bu kadar etki altında kalmaması lazım. Hakem korkuyor, demek ki konuşan, futbolu saha dışında yürütmeye kalkanlar kazanıyor, öyle bir gün oldu. Yardımcı hocamızın sarı kart gördüğü yerde Sergen hocanın 10 kez kırmızı görmesi lazımdı."