• 30 Mart 2022 Çarşamba 23:46
  • |
  • Son Güncelleme:

Lionel Messi'nin tahtını elinden aldı! Bütün dünya bu rekoru konuşuyor

Luis Suarez, Güney Amerika elemelerine damga vurdu. Tecrübeli golcü, Uruguay forması altında 29 gol atarak Lionel Messi'nin rekorunu egale etti. Luis Suarez bu başarı ile yakın arkadaşı Lionel Messi'ye milli takım bazında üstünlük sağlamış oldu.

Aksam.com.tr
Lionel+Messi%E2%80%99nin+taht%C4%B1n%C4%B1+elinden+ald%C4%B1%21;+B%C3%BCt%C3%BCn+d%C3%BCnya+bu+rekoru+konu%C5%9Fuyor

Luis Suarez'den Uruguay forması altında büyük başarı. 35 yaşındaki tecrübeli golcü bu başarısı ile Lionel Messi'nin Arjantin forması altında kırdığı rekorunu egale etti.

LIONEL MESSI'NIN REKORU EGALE OLDU

Luis Suarez, Güney Amerika Dünya Kupası elemelerinde Uruguay adına Şili'ye attığı kafa vuruşunda Lionel Messi'ye ait olan gol krallığını ele geçirdi.

35 yaşındaki golcünün Uruguay forması altında kaydettiği 29. gol yakın arkadaşı Messi'nin 28 gollük rekorunu egale etti. Luıis Suarez 29. golünü, Salı günü 2022 Dünya Kupası elemelerinde akrobatik bir vuruşla attı.

LUIS SUAREZi LONEL MESSI'YI GERİDE BIRAKTI

Uruguaylı golcü, daha önce Arjantin'in kaptanı Lionel Messi ile 28 gollük bir rekoru paylaşıyordu. Ancak, Şili'ye karşı yaptığı muhteşem vuruştan sonra Barcelona'dan eski takım arkadaşının bir gol önüne geçti.

Atletico Madrid'in yıldızı, 62 Güney Amerika ön eleme maçında 29 gole ulaşırken, Messi aynı gece Ekvador ile 1-1 berabere kaldıkları maçta Arjantin formasıyla 60. kez sahada yer aldı, fakat takımına gol katkısında bulunmadı.

LUIS SUAREZ'DEN SEVİNÇ PAYLAŞIMI

Uruguay, Şili ile karşılaşmadan önce 2022 Dünya Kupası'na katılmaya hak kazanmıştı, ancak galibiyet Güney Amerika tablosunda Uruguay'ın Brezilya ve Arjantin'in ardından üçüncü sırada yer almasını sağladı

Uruguay, aralık ayında baş antrenör olarak Oscar Tabarez'in yerine göreve getirilen Alonso yönetiminde art arda dördüncü zaferine ulaştı.

Suarez, rekor kırdığı maçın ardından son derece mutlu görünüyordu.