• 12 Mayıs 2022 Perşembe 13:41
  • |
  • Son Güncelleme:

Luis Campos görevi bıraktı, giderayak söyledikleri olay oldu: Seçkin bir yerde değil

Galatasaray Sportif Danışmanı Luis Campos görevini bıraktı. Luis Campos görevine devam etmek için gereken koşulların sağlanmadığını ve Galatasaray ile sözleşme imzalamayacağını duyurdu. Ünlü futbol adamının "Türk futbolunun dünyada seçkin bir yerde olmadığını bilerek gitmek beni üzüyor" sözleri ise olay oldu.

Luis+Campos+g%C3%B6revi+b%C4%B1rakt%C4%B1,+giderayak+s%C3%B6yledikleri+olay+oldu:+Se%C3%A7kin+bir+yerde+de%C4%9Fil

Galatasaray'da Luis Campos dönemi kısa sürdü. Portekizli spor adamı, Galatasaray'daki sportif danışmanlık görevinden ayrıldığını açıkladı.

LUIS CAMPOS'TAN İSTİKRARSIZLIK VE BELİRSİZLİK VURGUSU

Luis Campos yaptığı açıklamada, gelecek sezon başlaması düşünülen yeni ve iddialı projenin oluşturulmasıyla ilgili Başkan Burak Elmas'ın teklifini büyük bir heves ve arzuyla kabul ettiğini ama kulüp içindeki istikrarsızlık ve belirsizliğin yoğun şekilde devam ettiğini kaydetti.

"GEREKEN KOŞULLAR OLUŞMADI"

Gelecek sezon için yapılan detaylı planlamadaki adımları atabilecek koşulların oluşmadığını savunan 57 yaşındaki Campos, "Benim çalışma metodolojim çok açık ve nettir ama bu büyük kulüp için belirlediğimiz büyük hedeflere ulaşmak için yok sayamayacağım bazı kısıtlar oluştu. Bu nedenle detaylı planlamamız ve doğal olarak görevime devam etmek için gereken koşullar oluşmamıştır. Spor danışmanı olarak sözleşme imzalamayacağımı hem kulübümle hem spor kamuoyu ile paylaşmak zorunda kaldım." ifadelerini kullandı.

"TÜRK FUTBOLU DÜNYADA SEÇKİN BİR YERDE DEĞİL"

Başkan Elmas ve yönetimine, kendisine duydukları güven için teşekkür eden Campos, "Türk futbolunun dünyada seçkin bir yerde olmadığını bilerek ve hak ettiği yerde olabilmesi için bir şey yapamadan gitmek beni üzüyor." değerlendirmesinde bulundu.