• 17 Mart 2022 Perşembe 09:26
  • |
  • Son Güncelleme:

Lazar Markovic şaşkınlığı! Fenerbahçelilerin içinde ukde kalmıştı

Fenerbahçe'nin büyük yatırımlar yaptığı 2015-16 sezonunda transfer edilen Lazar Markovic'in kariyerindeki inanılmaz düşüş tekrar gündeme geldi. Sarı-Lacivertlilerin Josef de Souza, Simon Kjaer, Ozan Tufan, Robin van Persie, Luis Nani, Fernandao, Volkan Şen gibi isimleri kadrosuna kattığı sezonda 1 yıllığına kiralanan ve kısa sürede taraftarların gönlünde iz bırakan Lazar Markovic, Saır-Lacivertlilerden sonra birçok takım gezmesine rağmen hiçbir yerde dikiş tutturamadı.

aksam.com.tr
Lazar+Markovic+%C5%9Fa%C5%9Fk%C4%B1nl%C4%B1%C4%9F%C4%B1%21;+Fenerbah%C3%A7elilerin+i%C3%A7inde+ukde+kalm%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1

Fenerbahçe'nin 2015-16 sezonunda kiraladığı ve kısa sürede taraftarların unutamadığı isimler arasında giren Lazar Markovic'in kariyerinden büyük düşüş dikkat çekiyor. 2019'da Fulham'dan ayrıldıktan sonra 2 ay boşta kalan ve sonrasında Partizan'a imza atan Lazar Markovic, Sırp devinde dahi düzenli forma şansı bulamıyor.

Halil Akbunar kariyer transferini yapıyor! Süper Lig devinden yılın bombası

LAZAR MARKOVIC'İN ÖNLENEMEZ DÜŞÜŞÜ!

Liverpool'un 2014 yılında 25 milyon euro ödeyerek Benfica'dan transfer ettiği Lazar Markovic, sürati ve çalım yeteneğiyle dikkat çekiyordu. 1 sezon sonra Fenerbahçe'ye kiralanan Lazar Markovic, yaşadığı sakatlıklarla Sarı-Lacivertlilerde düzenli forma şansı bulamamış, ardından İngiliz ekibine geri dönmüştü.

Ve Fenerbahçe'de beklenen ayrılık! Bir tek onunla anlaşma sağlanamadı

FULHAM 6 AY DAYANABİLDİ

Daha sonra sırasıyla Sporting, Hull City ve Anderlecht'e kiralanan Lazar Markovic, 2018-19 sezonunun ara transfer döneminde bonservisiyle Fulham'ın yolunu tuttu. Fulham'ın 6 ay dayanabildiği 28 yaşındaki Sırp kanat oyuncusu, 2019-20 sezonu başında altyapısından yetiştiği Partizan'a geri döndü.

Eyvah! 2. Merih Demiral vakası: Taraftarların göz bebeğiydi

ÜLKESİNDE DE DÜZENLİ FORMA ŞANSI BULAMIYOR

Ancak Lazar Markovic'te işler -3 yıldır formasını giydiği- Partizan'da da istediği gibi gitmedi. Bu sezon Sırp devinde düzenli forma şansı bulmakta zorlanan oyuncu, 27 haftası geride kalan ligde sadece 14 maça çıkabildi ve 2 asist yaptı.

aksam.com.tr

Buraya kadarmış! Emre Belözoğlu 3 ay önce dediğini yaptı