• 21 Kasım 2023 Salı 01:01
  • |
  • Son Güncelleme:

Keşke İtalya'ya geri dönse

Dotsport'un “Ah, seni İtalya'da bir daha kim görecek?” manşeti ile verdiği haberde Milan'ın 27'lik orta saha için hamle yapacağı vurgulandı. Lazio'nun da yaz döneminde Torreira için temaslarda bulunduğu ifade edildi.

AKŞAM SPOR
DIŞ HABER
Ke%C5%9Fke+%C4%B0talya%E2%80%99ya+geri+d%C3%B6nse

G.Saray'ın Uruguaylı orta sahası Lucas Torreira'nın performansı İtalya'da yakından ediliyor. Dotsport, "Ah, seni İtalya'da bir daha kim görecek?' manşeti ile verdiği haberde geniş bir Torreira analizi yapıldı: "Uruguaylı orta sahanın 2022'nin yaz ayında G.Saray'a katılmaya karar vermesi pek çok kişi için şaşırtıcıydı. Fiorentina'da geçirdiği önemli sezon sonrası herkes Torreira'nın başka ligde oynayacağını düşünüyordu. Ancak G.Saray onun bonservisi için Arsenal'e 6 milyon euro ödedi.

SÖZLEŞMESİ 2026 YILINDA BİTİYOR

27 yaşındaki başarılı orta saha, Serie A'da hâlâ beğeni topluyor. Bu sezon başında Lazio'nun hamlesi oldu. Önümüzdeki aylarda Milan da devreye girebilir." Deneyimli oyuncu İtalya'da Pescare, Sampdoria ve Fiorentina'da forma giydi. Galatasaray ile olan sözleşmesi ise 1 Haziran 2026'da bitiyor. Teknik Direktör Okan Buruk, oyuncusunun satılmasını kesinlikle istemiyor. Sarı-Kırmızılı Yönetim de gelen teklifleri geri çeviriyor. Torreira'nın da niyeti Galatasaray'da devam etmek.

55 MİLYON EUROYA KADAR ÇIKTI

Transfermarkt verilerine göre; Torreira'nın güncel piyasa değeri 15 milyon euro. Uruguaylı orta sahanın 2018 yılının aralık ayında değeri 55 milyon euroya kadar çıktı. Başarılı oyuncu bu sezon 17 maçta bin 144 dakika sahada kaldı. Lucas, bu süre içinde takımına skor katkısında bulunamadı. 27'lik orta sahanın sıkıntılı yanı ise gole etki edememek. Tecrübeli isim milli takımda da skor üretme konusunda bir başarı sağlayamadı.