• 31 Aralık 2021 Cuma 22:00
  • |
  • Son Güncelleme:

Jürgen Klopp'tan koronavirüs testlerine ilişkin ilginç yorum

İngiltere'de son dönemde hızla artan koronavirüs vakaları Premier Lig'i durdurma noktasına getirirken, Liverpool'un Alman menajeri Jürgen Klopp konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sporx
J%C3%BCrgen+Klopp%E2%80%99tan+koronavir%C3%BCs+testlerine+ili%C5%9Fkin+ilgin%C3%A7+yorum

Alman teknik adam, ifadelerini kullandı.

2 Ocak'ta oynayacakları Chelsea karşılaşmasında ertelenme durumunu değerlendiren Klopp, "Henüz bu konuda bir şey bilmiyoruz. 15-20 oyuncumuz enfekte oldu belki ama gerçek anlamda bir salgın hiç yaşamadık. Her gün yeni vakalar çıkıyor, şu an bu durum çok daha fazla. Futbolcular burada değiller ve beklemek zorundayız. Şu an için ertelemeye gerek yok ancak sonraki saatlerde neler olacağını göreceğiz." dedi.

"TESTLER PİYANGO GİBİ"

COVID-19 testlerini piyangoya benzeten deneyimli teknik direktör, "Duruyoruz ve sonuçların çıkmasını bekliyoruz. Neredeyse her gün yeni bir vakamız çıkıyor ve biz beklemek zorundayız." şeklinde konuştu.

Klopp, takımdaki pozitif futbolcuların isimlerini açıklamazken, İngiliz medyasında yer alan haberde, Alisson Becker ve Roberto Firmino'nun perşembe günü yapılan antrenmanda yer almadıkları belirtildi. Öte yandan çıkan haberde 3. isim için bir ifade yer almadı.