• 11 Ocak 2022 Salı 07:00
  • |
  • Son Güncelleme:

İstifa tehdidi Fatih Terim'i yedi

Galatasaray'da dördüncü Fatih Terim dönemi sona erdi... Fatih Terim'i istemeyen bazı yöneticilerden ayrılık yaşanmazsa “İstifa ederiz” resti geldi. Bu rest sonrası Başkan Burak Elmas, Terim'e "Sportif A.Ş.'de görev al" teklifini yaptı. Tecrübeli çalıştırıcı bu teklifi geri çevirince ipler koptu.

AKŞAM
%C4%B0stifa+tehdidi+Fatih+Terim%E2%80%99i+yedi

Galatasaray'da dördüncü Fatih Terim dönemi sona erdi. Bu ayrılığın perde arkasında ise şunlar yaşandı: Giresun, yenilgisi sonrası önceki gün akşam saatleri üzerinde Galatasaray'da online bir yönetim kurulu toplantısı yapıldı. Bu yönetim kurulu toplantısında bazı yöneticiler Terim ile ayrılık yaşanmaması durumda "İstifa edeceklerini" Başkan Elmas'a iletti. Bu gelişme sonrası dün sabah erken saatlerde Başkan Elmas ve bazı yöneticiler Florya'da üç gündür telefonla ile ulaşamadığı Terim ile bir araya geldi.

Galatasaray-Fatih Terim ayrılığının 6 sebebi

"BENİM ARKAMDA DURMADINIZ"

Görüşmede Başkan Burak Elmas, teknik direktör Fatih Terim'e "Hocam gel, Sportif A.Ş.'de görev al. Yeni teknik direktörü de birlikte belirleyelim." dedi. Fatih Terim, Burak Elmas'ın bu teklifini hiç düşünmeden reddederken, "Ben bu gençleştirme operasyonu için kariyerimi ortaya koydum. Siz ise benim arkamda durmadınız. Şimdi bana yönetim kurulu teklif ediyorsunuz. Benim böyle bir şeye ihtiyacım yok. Buyurun takım sizin, kulüp sizin; bildiğiniz gibi yönetin." ifadelerini kullandı. Bu yanıt karşısında şaşıran Başkan Burak Elmas, Florya'dan ayrılarak Nef Stadyumu'ndaa yönetimdeki arkadaşlarıyla bir araya geldi.

Galatasaray'da Fatih Terim gönderildi, intihara kalkıştı!

IŞITAN GÜN FLORYA'DAN SORUMLU

Yapılan değerlendirme sonrası Terim, Nef Stadyumu'na davet edildi. Başkan Elmas, Terim ile 15 dakikalık bir toplantı yaptı ve karşılıklı anlaşarak anlaşma kararı alındı. Terim'in tüm ekibi ile yollar ayrıldı. Işıtan Gün, Futbol Şube Sorumlusu yapıldı. Yardımcı antrenör krizine neden olan Pep Guardiola'nın eski yardımcısı Domenec Torrent ile de prensip anlaşması sağlandı. Anlaşma süresi 1.5 yıl olacak. 59 yaşındaki çalıştırıcının bugün İstanbul'da olması bekleniyor

Öte yandan Terim'in de ayrılmasıyla birlikte 3 büyükler 45 yıl sonra aynı anda hocasız kaldı.

Arda Turan'dan duygusal Fatih Terim mesajı: Canım hocam, sizi çok seviyorum

TERİM'İN TAKIMDAN AYRILAN EKİBİ

Selçuk İnan

Necati Ateş

Şükrü Hanedar

Fatih İbradı

Eray Sözen

Fahri Yılmaz

Ender Uysal

EVİNE GİTTİLER

Marcao, Arda Turan, Kerem Aktürkoğlu ve Fernando Muslera, Fatih Terim'in evine gitti. Futbolcuların Fatih Terim'in ayrılma kararı almasından dolayı çok üzgün oldukları öğrenildi.

ÜNAL AYSAL: SÜRESİ ÇOKTAN GEÇMİŞTİ

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, "Her şeyin bir süresi var. Fatih Terim'in hocalık süresi çoktan geçmişti. Burak Elmas ile Fatih Terim'in aralarında bir sorun olduğunu sanmıyorum. Güzel geçindiler. Ortak bir kararla ayrılık kararı alınmıştır." ifadelerini kullandı.

Bir bakışta Domenec Torrent: Pep Guardiola'yla tarih yazdı

HULL CITY İDDİASI

Hull City'nin sahibi Acun Ilıcalı, Galatasaray'dan ayrılan Fatih Terim'i takımın başına geçirmek istiyor. Acun Ilıca'nın önümüzdeki günlerde tecrübeli çalıştırıcı ile bir görüşme yapması bekleniyor.

Fatih Terim'in Galatasaray'dan ayrılığı Avrupa'da manşetlerde: "Bedel ödedi"