• 18 Şubat 2021 Perşembe 15:00
  • |
  • Son Güncelleme:

İstanbul'daki Şampiyonlar Ligi finali için seyirci kararı! Özel haber olarak verdiler

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, dün yaptığı açıklamada, bu yıl İstanbul'da düzenlenecek olan Şampiyonlar Ligi finalini seyircili oynatmak istediklerini ve hem UEFA hem de Sağlık Bakanlığı'yla görüşeceklerini söylemişti. İngiliz basını ise konuyu ‘özel haber' başlığıyla duyurdu. Daily Mail'e göre 29 Mayıs'taki finale yüzde 50 seyirci kapasitesi alınacak. En kötü ihtimal ise dev organizasyonun yüzde 30 seyirci kapasitesiyle yapılması.

%C4%B0stanbul%E2%80%99daki+%C5%9Eampiyonlar+Ligi+finali+i%C3%A7in+seyirci+karar%C4%B1%21;+%C3%96zel+haber+olarak+verdiler

Şampiyonlar Ligi finali, geçen yıl İstanbul'da oynanacaktı ancak koronavirüs pandemisinin etkilerinin artması sonrası UEFA ile görüşen TFF, seyircisiz bir finaldense, bu dev organizasyonu seyircili olarak yapmak istediğini iletti.

Bunun üzerine geçen sezon Lizbon'da Şampiyonlar Ligi'ni bitirmek için sekizli final organizasyonu yapıldı ve şampiyon Bayern Münih olmuştu. İstanbul'un ev sahipliği ise bu sezona ertelenmişti.

29 MAYIS'TAKİ FİNALDE SEYİRCİ OLACAK MI?

Şampiyonlar Ligi'nde 2021 sezonunun final maçı 29 Mayıs'ta Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak. Salgının devam etmesi sebebiyle şu anda ülkemizde müsabakalara seyirci alınamıyor.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, dün beIN SPORTS'a yaptığı açıklamada finali belirli bir yüzdeyle de olsa seyircili oynatmak istediklerini, bunu hem UEFA, hem de Sağlık Bakanlığı ile görüşeceklerini söylemişti.

İNGİLİZ BASINI 'ÖZEL HABER' İLE DUYURDU! DEV FİNAL %50 KAPASİTEYLE OYNANACAK

Nihat Özdemir'in açıklamalarının ardından bugün İngiliz basınında Devler Ligi finaliyle ilgili bir özel haber çıktı. Daily Mail'in haberine göre 29 Mayıs'taki Şampiyonlar Ligi final maçı 76 bin kapasiteli Atatürk Olimpiyat Stadı'nda %50 seyirci kapasitesiyle oynanacak.

DİĞER İHTİMAL %30 KAPASİTE

Daily Mail'in haberinde TFF-UEFA-Türk Hükümeti üçgenindeki görüşmelerin devam ettiği, finalin öncelikli %50 kapasiteyle oynatılmak istendiği ancak en kötü ihtimalle %30 kapasiteli seyircinin tribünleri doldurmasına kesin gözle bakıldığı belirtildi.

BU İHTİMALLERE GÖRE FİNALİ KAÇ KİŞİ İZLEYEBİLİR?

Şampiyonlar Ligi finaline seyirci alımıyla ilgili son karar %30 kapasite olursa finali 22 bin 500 kişi tribünden takip edebilecek. Kararın %50 kapasite olması halinde ise dev mücadeleyi 37 bin 500 kişi izleyebilecek.

(Hürriyet)