• 29 Kasım 2021 Pazartesi 14:22
  • |
  • Son Güncelleme:

‘İsrail deplasmanına gitmek için para bulamadık' diyen başkan istifa etti

Bellona Kayseri Basketbol Kulübü Başkanı Ömer Yağmur, yaşanan maddi sıkıntılar sebebiyle istifa ettiğini duyurdu. ‘Gerekli maddi desteği bulamadık' diyen Ömer Yağmur, “Son olarak çarşamba günü gitmemiz gereken İsrail deplasmanı için gerekli parayı da bulamamamız, takımın önünü daha fazla kapatmamak için beni bu yola sevk etti” ifadelerini kullandı.

‘%C4%B0srail+deplasman%C4%B1na+gitmek+i%C3%A7in+para+bulamad%C4%B1k%E2%80%99+diyen+ba%C5%9Fkan+istifa+etti

2021-2022 sezonunda çıktığı 6 maçı da kaybeden Bellona Kayseri Basketbol Kulübü Başkanı Ömer Yağmur, görevinden istifa ettiğini duyurdu. Ömer Yağmur istifa kararı almasında maddi destek alamamalarının etkili olduğunu ifade etti.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, "16 senedir Kadınlar Basketbol Süper Liginde mücadele eden takımımız, gelinen nokta itibarıyla ligde tutunma savaşı vermekte fakat gerekli maddi desteği maalesef bulamamış durumdadır. Ligde üç büyükler dışında hemen hemen diğer bütün takımların belediye destekli takımlardan oluştuğunu hatırlatmak gerekirse, tek gençlik kulübü olarak rakiplerimizle mücadele etmek bu şartlarda bizleri fazlasıyla yıprattı. Son olarak çarşamba günü gitmemiz gereken İsrail deplasmanı için gerekli parayı da bulamamamız, takımın önünü daha fazla kapatmamak için beni bu yola sevk etti. Yaptığımız bütün girişimlere rağmen takımı hayatta bırakma mücadelesinde çok yıprandığımı üzülerek belirtmek istiyorum. Sonuç olarak, takımın önünü açmak, bir 'Umut' takımın yaşaması için başkanlık görevinden ve yönetimin kurulundan istifa ettiğimi belirtir, Kamuoyuna saygılarımı sunarım" ifadelerine yer verildi.

  • Ömer Yağmur
  • Bellona Kayseri Basketbol
  • başkan